Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere Rahat Nefes! Maaşlar ve İkramiyeler Bayram Öncesi Hesaplarda!

Haziran ayında bayram ikramiyesi ve emekli maaşı alacak olan vatandaşlar için erken ödeme gündeme geldi.

Yayınlanma tarihi:

Haziran ayında bayram ikramiyesi ve emekli maaşı alacak olan vatandaşlar için erken ödeme gündeme geldi.

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerine bayramdan önce çifte ödeme yapılacak. Son karar bekleniyor. 31 Mayıs akşamına kadar başvurusunu yapan sigortalılar için aylık hesaplanması 1 Haziran’dan başlayacağı için bu kişiler de emekli ikramiyesi almaya hak kazanacak.

Çifte Ödeme Müjdesi

Haziran ayı, milyonlarca emekli için bayram ikramiyesi ve emekli maaşı olmak üzere çifte ödeme anlamına gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiyesi ödemesinin bayram öncesinde yapılacağını açıkladı. İkramiyelerin yanı sıra maaşların da bayram öncesinde ödenmesi gündemde.

Erken Ödeme Kararı Bekleniyor

Kurban Bayramı’nın 16-19 Haziran tarihlerine denk gelmesi nedeniyle, birçok emeklinin maaş günü de bu döneme rastlıyor. Hükümetin bu konuda alacağı karar, tüm emeklilerin maaşlarını ve ikramiyelerini bayram öncesinde almasını sağlayabilir. Bu durumda ödemeler 10-14 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Emekli İkramiyesi 3.000 TL

Bu yıl yüzde 50 zamla 2.000 TL’den 3.000 TL’ye çıkartılan bayram ikramiyesi, Kurban Bayramı öncesinde ödenecek. Emekli maaşı alan tüm hak sahipleri bu ikramiyeden yararlanacak. Ölüm maaşı alan dul yetimler ve iş göremezlik ödeneği alanlar ise hisse oranlarına göre ikramiyeden pay alacak.

Bayramda Aylıklar Erken Yatacak

Memur emeklileri maaşlarını ayın 1’i ile 5’i arasında alırken, SSK emeklileri ayın 17-26’sı, Bağ-Kur emeklileri ise 25-28’i arasında maaş alıyor. Bu tarihler Kurban Bayramı’na denk geldiği için tüm emeklilere maaşları ve ikramiyeleri 10-14 Haziran arasında ödenecek.

En Az 13.000 TL Ödeme

Şu anda uygulanan emekli taban maaşı 10.000 TL. Bayram ikramiyeleri de 3.000 TL olarak belirlenmişti. Bu durumda, bayramdan önce emeklilere en az 13.000 TL yatırılacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla