Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilere Müjde! Bayram İkramiyesi 8.000 TL’ye Yükseldi!

Milyonlarca emekli, Kurban Bayramı öncesinde heyecanla beklediği bayram ikramiyesiyle ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Milyonlarca emekli, Kurban Bayramı öncesinde heyecanla beklediği bayram ikramiyesiyle ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı.

TBMM’den alınan kararla emekli bayram ikramiyesi miktarı 8000 TL’ye çıkarıldı. Bu kararın ardından emeklilerin yüzleri güldü. SSK, bağ-kur, 4C ve EYT emeklileri için geçerli olan bu artış, milyonlarca emeklinin maddi olarak rahatlamasını sağlayacak.

Emekli bayram ikramiyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2024 yılının başında aldığı kararla ilk olarak 3000 TL olarak belirlenmişti. Şimdi ise bu miktar 8000 TL’ye yükseltildi. Ayrıca, Adana Ceyhan Belediyesi tarafından alınan ek bir kararla, ilçede yaşayan emeklilere 5000 TL ek ikramiye verilecek. Böylelikle, emeklilerin toplamda alacakları ikramiye miktarı 8000 TL’yi bulacak.

Başvuru işlemleri için emekliler, belediyenin beyaz masalarından yararlanabilirler. 10.000 TL ve üstü maaş alanlar ise Reyhan Belediyesi’ne başvurarak ek ikramiye talebinde bulunabilirler. Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan ek ikramiyeyle birlikte, toplam ödenecek ikramiye miktarı 8000 TL olacak ve ödemeler aynı tarihlerde hesaplara yatırılacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir