Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere Müjde: 4.000 TL Ek Zam Takvimi Açıklandı!

Emekli maaşı alan vatandaşlar için beklenen müjde geldi!

Yayınlanma tarihi:

Emekli maaşı alan vatandaşlar için beklenen müjde geldi! Son dakika haberine göre, 4.000 TL’lik yeni ek zam takvimi netleşti ve emekli maaşlarına yapılacak ek zamın detayları belli oldu. Bu haberi kaçırmayın!

Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin kabul edilmesiyle birlikte Türkiye’deki emekli vatandaş sayısı 17 milyona yaklaştı. Emeklilerin geçim sıkıntısını hafifletmek adına yapılan yeni düzenlemeler kapsamında, emekli maaşlarına yapılacak ek zam takvimi belirlendi.

Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre, emekli maaşlarına yapılacak 4.000 TL’lik seyyanen zam en geç 10 Mart tarihinde uygulanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması beklenen seyyanen zam, genel kurulda oylanacak ve kabul edilirse resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecek.

Emekli maaşı alan vatandaşlar için bir diğer müjde ise en düşük emekli maaşına yapılacak artış. Geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin taleplerini karşılamak adına, en düşük emekli maaşı 12.000 TL’ye yükseltilecek. Böylece, 2.000 TL’lik seyyanen zam en düşük emekli maaşına da uygulanacak.

Siz de emeklilik maaşınızda yapılacak ek zamların detaylarını öğrenmek için takipte kalın!

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla