Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilere Bayram Müjdesi! 13 Bin TL Ödeme Haziranda Hesaplara Yatacak!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekliler, emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplarına yatacağını merak ediyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekliler, emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplarına yatacağını merak ediyor.

16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekli, maaşlarını ve bayram ikramiyelerini bayramdan önce almak istiyor.

SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan yapılan açıklamaya göre, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri Kurban Bayramı’ndan önce hesaplara yatırılacak.

Buna göre:

4A (SSK) Emeklileri: Maaşlar 13-14 Haziran tarihlerinde hesaplara aktarılacak.

4B (Bağ-Kur) Emeklileri: Ödemeler 15 Haziran’da gerçekleşecek.

4C (Emekli Sandığı) Emeklileri: Bu grubun maaşları da 13-14 Haziran tarihlerinde yatacak.

Bu düzenleme, emeklilerin bayram öncesinde ekonomik bakımdan rahatlamalarını sağlayacak ve bayram harcamalarını planlamalarına yardımcı olacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Öte yandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarına göre, emeklilere yönelik bayram ikramiyeleri, bayramdan önce ödenecek. 2024 yılı için bayram ikramiyesi miktarı 3 bin lira olarak belirlendi. Bu ödemelerin bayramdan hemen önce, yani 12-13 Haziran tarihlerinde emeklilerin hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Böylece, en düşük 10 bin TL emekli maaşı alan bir emekli, 3 bin TL bayram ikramiyesiyle beraber toplam 13 bin TL bayram ödemesi almış olacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir