Connect with us

OTOMOTİV

Elektrikli Otomobil Cephesinde Şok Üstüne Şok

Yayınlanma tarihi:

Geçen hafta Avrupa Komisyonunda Almanya’nın başını çektiği ülkelerin lobisi ile 2035’ten itibaren içten yanmalı motorlu araçların satışının yasaklanması yönündeki kararın aleyhine aldırdıkları kararın yankıları devam ederken bir şok da Japon devinde yaşandı.

Elektrikli otomobil ve hibrit otomobil denilince akla gelen ilk markalardan Japon Toyota’nın aynı zamanda şirketin kurucusunun torunu olan Akio Toyota, gelecek ay itibariyle görevini bırakma kararı aldı. 66 yaşındaki Akio Toyota’nın yerine ise halen Lexus’un başında olan Koji Sato geliyor.

Yeni CEO Koji Sato’nun Radikal Kararı: Toyota’nın Geleceği Tamamen Elektrikli Araçlarda mı?

Otomobil.gen.tr’nin yeni CEO Koji Sato ile ilgili yayınladığı haberine göre Toyota karbon nötr araçlara ulaşmak için elektrikli araçlar yerine hidrojen yakıt teknolojisine yönelecek.

Eski CEO Akio Toyoda, Toyota’nın otomobil endüstrisindeki liderliğini sürdürmek için sürekli olarak yenilik yapması gerektiğini ve bu yeniliklerin müşterilere değer katması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Toyota’nın sadece otomobil üreticisi olmaktan öte, bir hareketlilik şirketi olması gerektiğini savundu.

Yeni CEO Koji Sato ise Toyota’nın gelecekteki stratejisinde elektrikli araçlara ağırlık vermek ve bu alanda yenilikçi olmak istediklerini belirtti. Ayrıca, araçların üretim, satış ve hizmet süreçlerinde büyük bir değişim yaparak, müşterilerine daha çevre dostu ve sürdürülebilir bir hareketlilik deneyimi sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla