Connect with us

EYT

Ekrem Açıkel’den flaş EYT açıklaması

Yayınlanma tarihi:

Gazeteci Ekrem Açıkel, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücrete ara zam, emekli ikramiyesi ve EYT ile ilgili ifadeleri sonrası, “Sonbaharda belki bir seçim… Seçim öncesi tüm yollar Erdoğan’a çıkıyor.” açıklamasında bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesi ile ilgili son durum hakkında konuştu. Bakan Bilgin, “Şu anda bizim gündemimizde bu yok” dedi.

Bu gelişme sonrası kendisi de bir EYT’li olan gazeteci Ekrem Açıkel, konuyu sunduğu haber programına taşıdı.

Açıkel’in konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“YÜZDE 50 ZAM HARİKAYDI AMA KUŞA DÖNDÜ”

“Asgari ücret… Yılın ikinci ayında eridi gitti. Yüzde 50 küsur zam verildi, harikaydı, kulağa hoş geliyordu ama enflasyon yüzde 60’ları aşınca kuşa döndü.

“YA İŞ BULAMAZSAM, KİM VERECEK 55 YAŞINDAKİ İHTİYARA İŞ?”

Ara zam belli değil… EYT, biz… Bir bardak soğuk su için. Geldik 55 yaşına. Benim 9 bin güne yakın günüm var. Evet, olamazsın kardeşim gençsin. Öyle mi? Ya iş bulamazsam? Kim verecek 55 yaşındaki ihtiyara iş? Veren de yok, ‘Gençleri tercih ediyoruz.’ Ya sen… Ne yaparsan yap.

“İŞİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A BAKAN YÖNÜ VAR”

Şimdi Vedat Bilgin’in söyledikleri… Bir de işin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakan yönü var. Böyle, sistematik, bu dosyalar önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gidecek. Ve orada bir karar verilecek.

“BU SİSTEM İÇERİSİNDE YÜM YOLLAR ERDOĞAN’A ÇIKIYOR”

Bu sistem içerisinde tüm yollar Erdoğan’a, tüm yollar ona çıkıyor. Yani Vedat Bey söyledi ama ne dersiniz bayram ikramiyesi gerçekten 1100 liralarda kalır mı? Son kararı Erdoğan verecek. Daha bayrama 10 günün üzerinde zaman var.

“SONBAHARDA BELKİ BİR SEÇİM…”

Asgari ücrete ara zam… ‘Gündemimizde yok’ dedi Vedat Bey. Son söz temmuz ayında, sonbaharda belki bir seçim. Seçim öncesi tüm yollar Erdoğan’a çıkıyor.

“VEDAT BEY RAPORUNU HAZIRLADI, ERDOĞAN’A SUNUM YAPILACAK”

EYT… Zinhar ‘Gündemimizde yok, 3600 ek gösterge çıkacak.’ Peki EYT’de durum ne? EYT’de de bir yaş sınırıyla, gün sınırıyla birlikte bir karar alınacak. Tüm yollar Beştepe’ye çıkıyor. Bakan raporunu hazırladı, Vedat Bey.. Erdoğan’a sunum yapılacak.

“5 MİLYONA YAKIN ÇOK CİDDİ BİR KİTLE…”

Tüm bu meselelerde suyun akış yönü böyle  biliyorsunuz, karar verilecek, beklemek lazım ama EYT açısından söyleyeyim: 5 milyona yakın çok ciddi bir kitle… Hemen yarın sabah 5 milyon kişi emekli olmayacak merak etmeyin. Bir çırpıda haklarından dolayı yıllarca bekleyen 700 bin kişiye yakın kişi olacak. Zaten o insanlar zorlanıyor.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla