Connect with us

POLİTİKA

Ecevit’in kemikleri sızladı! DSP AK Parti’nin arka bahçesi oldu

DSP’de parti yönetimini eleştiren bir açıklama yapan 9 kişiden 3’ü ihraç edildi.

Demokratik Sol Parti’de (DSP) parti yönetimini eleştiren bir açıklama yapan 9 kişiden 3’ü ihraç edildi. İhraç edilenlerden eski Genel Sekreter Yardımcısı, PM üyesi Kenan Üşenmez, “DSP’yi sokakta bulmadık sokakta da bırakmayacağız. Demokratik solcular her zaman kendisini milletvekili yapma sevdasındakilere karşı olacak. Ecevit’in kemikleri sızlıyor” diye tepki gösterdi.

PARTİ İÇİ İSTİSMAR

Merkez Disiplin Kurulu’nda 1’e karşı 6 oyla, Kenan Üşenmez, Nursel Kızılırmak ve Sinan Demirel hakkında ihraç kararı alındı. İhraç sonrası bir açıklama yapan Kenan Üşenmez, “Genel Başkan Önder Aksakal ve parti tüzüğünün kendilerine verdiği yetkiyi Önder Aksakal’ın talimatları doğrultusunda istismar eden Örgüt Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu parti doğrultusundan sapmıştır” dedi.

“AKSAKAL SAĞCI DÜŞÜNCELERİNİ PARTİ KARARI GİBİ SUNUYOR”

Karara tepki gösteren Üşenmez, “DSP, Önder Aksakal’ın AKP yandaşlığının aleti haline gelmiştir. Önder Aksakal’ın partinin ezici çoğunluğunun kabul etmediği sağcı düşüncelerini DSP’nin kararları gibi öne sürmesinin önüne geçilmesi, gerçek demokratik solcuların ve Ecevitçilerin görevi ve sorumluluğudur. Parti suçu işleyenler, parti doğrultusunda yürüyenleri ihraç ettiler” diye konuştu.

“MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN KANAL KANAL GEZİP PARTİYİ PAZARLIYORLAR”

Üşenmez’in açıklaması şöyle: “Biz 6 il başkanı 3 parti yöneticisi ortak açıklama yaptık. Bizim dördümüzü karpuz seçer gibi seçtiler. 4 il başkanı disipline sevk edilmedi Uşak İl Başkanı’na kınama cezası verildi; ben, PM Üyesi Nursel Kızılırmak ve Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel için ihraç kararı verildi. Sefa Aytaç karara şerh koydu. Pazartesi mahkemeye başvuracağız. DSP’yi sokakta bulmadık sokakta da bırakmayacağız. Demokratik solcular her zaman kendisini milletvekili yapma sevdasındakilere karşı olacak. Ecevit’in kemikleri sızlıyor. Milletvekili olabilmek için partiyi ideolojisinden saptırdılar. Önder Aksakal ve Masum Türker kanal kanal gezerek partiyi pazarlamak için ellerinden geleni yapıyor.”

NELER YAŞANDI?

DSP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bilensoy, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Üşenmez ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Nursel Kızılırmak ile 6 il başkanı, 28 Nisan’da bir ortak açıklama yaparak DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı eleştirmişti. Açıklamada, “Önder Aksakal, ülke sorunlarının giderilmesi için yöntem üreteceğine, çeşitli medya kanallarında tamamen bireysel ve şahsi menfaate dayalı açıklamalarda bulunması kabul edilemez bir durum yaratmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Açıklamanın ardından 9 isimden 4’ü tedbirli olarak disipline sevk edilmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply