Connect with us

EKONOMİ

DoubleTree by Hilton Çanakkale’den resmi açılış yemeği

– Temmuz ayında kapılarını açan DoubleTree by Hilton Çanakkale’de, Açık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Açık ve otelin Genel Müdürü Aziz Yalçın Kan’ın ev sahipliğinde açılış yemeği verdi.

Davete Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG.Yb. Ercan Oran, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve bölgenin önemli turizm yetkilileri katıldı.

Davette popüler ve nostaljik şarkıları caz tarzında söyleyen Purple Hand Band grubu da misafirlere keyifli dakikalar yaşattı. Otelin bağlı olduğu Açılış yemeğinde konuşan DoubleTree by Hilton Çanakkale Genel Müdürü Aziz Yalçın Kan “DoubleTree by Hilton Çanakkale, 6 sektörde insan ve teknoloji odaklı faaliyetler gösteren Açık Holding’in turizm alanındaki ilk otel projesi. Bölgeye yeni bir dinamizm getirerek, artan konaklama taleplerine yüksek kalitede çözüm sunacak otelimiz, hem Hilton ailesinin hem de Açık Holding’in kurumsal kültürü sayesinde şehrin turizminin büyümesine katkıda bulunacak’’ dedi.

Çanakkale’nin turizm potansiyeline de dikkat çeken Kan ‘’Ülkemizdeki yerli ve yabancı turistlerin önemli bir bölümünün geçiş noktası olan Çanakkale; tarihi ve doğasıyla birlikte, bu yıl hayata geçirilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de etkisiyle turizmde büyük gelişmeler gösterecek ve markalaşmaya devam edecek; biz de otelcilikte çok eski geçmişi olan Hilton’un hoşgörü ve misafirperverliğini en iyi şekilde sunarak, şehrin bu markalaşma yolculuğuna uluslararası standartlarda verdiğimiz kaliteli hizmetimizle katkılarımızı sunacağız” diye konuştu.

Açık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Açık da yaptığı konuşmasında holdingin kuruluş tarihinin Çanakkale için önemli bir tarih olan 18 Mart olduğuna dikkat çekerken, ilk otel projelerinin çok sevdiği ve hayatında önemli bir yer tutan Çanakkale şehrinde gerçekleşiyor olmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu belirtti.

AÇIK HOLDİNG OTEL PROJELERİNE DEVAM EDECEK

Teknoloji odaklı yatırımlarıyla dikkat çeken Açık Holding’in, yapım ve işletmesini gerçekleştirdiği DoubleTree by Hilton Çanakkale, dünyaca ünlü otel zinciri Hilton standartlarına sahip, 5 yıldızlı otel konseptiyle hayata geçirildi. Otelin yapımını Açık Holding’in inşaat ve gayrimenkul sektöründeki şirketi Serban İnşaat üstlendi.

Bünyesinde toplamda 155 oda bulunan otel, şehrin merkezindeki konumuyla hem iş seyahatlerinin hem de tatil seyahatlerinin getirdiği üst düzey konaklama ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyor. Otelde balo salonu, çok amaçlı toplantı salonları, 2 adet yüzme havuzu, Spa, Türk hamamı, spor merkezi ve restoranlar bulunuyor. Turizm alanındaki otel projelerine ilk adımı atan Açık Holding, yeni otel projeleriyle de yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.