Connect with us

Son Dakika

Dilan ve Engin Polat Soruşturmasında Bomba Patladı: Anahtar İsim İtirafçı Oldu!

Kara para aklama suçundan gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın soruşturması hala gündemde. Polat çiftinin mali müşaviri ve avukatı Ahmet Gün, etkin pişmanlık yasasından faydalanmak amacıyla bugün savcıya ifade verdi.

Yayınlanma tarihi:

Dilan ve Engin Polat Soruşturmasında Bomba Patladı: Anahtar İsim İtirafçı Oldu!

Kara para aklama suçundan gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın soruşturması hala gündemde. Polat çiftinin mali müşaviri ve avukatı Ahmet Gün, etkin pişmanlık yasasından faydalanmak amacıyla bugün savcıya ifade verdi. Sahte faturalarla ilgili bilgi veren Gün, Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat’ın örgüt içindeki rollerinden de bahsetti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Kanunlarına Muhalefet” suçlarından açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalanmış ve mahkemeye sevk edilen 14 kişiden biri olarak tutuklanmıştı.Polat ailesi soruşturmasının kritik isimlerinden olan Ahmet Gün, ailenin muhasebe işlerine bakan ve avukatlığını üstlenen isim olarak öne çıkıyor. 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilen Gün, bugün savcıya etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek ifade verdi.Ahmet Gün’ün 3 saat süren ifadesinde, sahte faturalar konusunda detaylı bilgi verdiği ve Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat’ın örgüt içindeki rollerinden bahsettiği öğrenildi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla