Connect with us

EKONOMİ

Depremzedelere Yardım Devam Ediyor: AFAD Kira Yardımı Mayıs Ayında Ne Zaman Yatacak?

Kahramanmaraş’taki deprem felaketi sonrasında AFAD, evini kaybeden vatandaşlara kira yardımı sağlamaya başladı.

Yayınlanma tarihi:

Kahramanmaraş’taki deprem felaketi sonrasında AFAD, evini kaybeden vatandaşlara kira yardımı sağlamaya başladı. Ancak Mayıs 2024 dönemi için yapılan ödemelerle ilgili araştırmalar devam ediyor.

AFAD kira yardımı ödemeleri 15 Mayıs itibariyle henüz yapılmadı. Bu durum, bazı vatandaşlar arasında bu yardımın sona erip ermediği sorusunu gündeme getirdi. Ancak, henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, yeni konutların yapımı ve teslimi gerçekleşmeden bu yardımların sona ermesi beklenmiyor.

Nisan ayındaki ödemelerin 16 Nisan’da yapıldığı düşünüldüğünde, Mayıs ayı ödemelerinin de 16 Mayıs’ta yapılması bekleniyor. Dolayısıyla, AFAD kira yardımı alan hak sahiplerinin banka hesaplarına ödemelerin bu tarihte yatması muhtemel görünüyor.

AFAD kira yardımı tutarları ev sahipleri ve kiracılar için farklılık gösteriyor. Ev sahipleri 7.500 TL, kiracılar ise 5.000 TL ödeme alıyorlar. Bu ödemeler aylık olarak düzenli bir şekilde yapılıyor.

Ziraat Bankası’nda AFAD kira yardımı ödemelerinin gecikmesi gibi durumlar yaşanabiliyor. Ancak bu süreci hızlandırmak mümkün. Bunun için Ziraat Bankası’nın mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak ödemeler sekmesine tıklanmalı ve merkezi ödeme menüsüne gidilmelidir. Bu menüde AFAD’ın yatırdığı para görülebilir ve bu parayı vatandaşlar hesaplarına aktararak çekebilirler.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla