Connect with us

TÜM HABERLER

Denizli’de camiye çirkin saldırı!

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde korkunç bir olay yaşandı. İlçede bazı kişi ya da kişiler, caminin halı, klima, duvar ve tablolarını boya dökerek tahrip etti. Saldırgan veya saldırganlar caminin avize, havalandırma ve ses sistemlerine de hasar verdi. Şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması polis soruşturma başlattı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde tepki çeken bir olay yaşandı. İlçede bulunan Keskin Camisi’ne önceki gün akşam saatlerinde giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, caminin halı, klima, duvar ve tablolarına mavi ve beyaz renkli yağlı boya döktü. Bu olayla birlikte caminin bazı yerleri kullanılamaz hale geldi.

CAMİNİN SES SİSTEMİNİ KESTİLER!

Öte yandan şüpheli ya da şüpheliler, daha sonra caminin avize ve havalandırmalarını kırdı, ses sisteminin kablolarını kesti. Dün yatsı namazını kılmak için gelenler, caminin tahrip edildiğini görünce polise bildirdi. Cami, Pamukkale Belediyesi ekipleri ve cemaat tarafından temizlendi, polis de soruşturma başlattı.

“CAMİMİZİN BİRÇOK YERİNE BOYA DÖKMÜŞLER”

Yaşanan korkunç olayın ardından Keskin Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Şahin olaya tepki gösterdi. Olaya tepki gösteren Şahin, “Camiye pencereden girmişler. Camimizin birçok yerine boya dökmüşler. Elektronik cihazlarımızı tahrip etmişler. Arkadaşlarımızla birlikte burayı temizledik. Yapılana anlam veremiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU YAŞIMA GELDİM, BÖYLE ŞEY GÖRMEDİM”

Cami cemaatinden Süleyman Kanar ise “Bu yapılan çok kötü bir davranış. Bu nasıl bir insanlıktır? Bu yaşıma geldim, böyle şey görmedim. Camimize zarar verenleri kınıyorum. Bu olay yaşandığı için çok üzgünüm” diye konuştu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply