Connect with us

BİLİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın itirafı dünya basınında manşet oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bit TV programında yaptığı 3’ncü doz itirafı dünya medyasının gündemine oturdu.

Haberi sayfalarına taşıyan The Times gazetesi, açıklamanın tartışmaya neden olduğunu duyurdu. Ayrıca gazete Erdoğan’ın üçüncü dozü itiraf eden ilk lider olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı TV programında yaptığı üçündü doz açıklaması dünya medyasının gündemine oturdu. İngiltere’nin önemli gazetelerinden The Times’ın yer verdiği haberde üçüncü doz haberi halk aşı bulamazken Cumhurbaşkanı Erdoğan üçüncü dozu aldı şeklinde yorumlandı.

İLK AŞIYI DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OLDU

Gazete Türkiye’de riskli alanlarda çalışanlar için yeterli miktarda aşının olmadığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü doz aşı oldum açıklamasının bu nedenle tepki çektiğini belirtti. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk doz aşıyı Çin üretimi Sinovac’la 14 Ocak’ta olduğu ve bu anlamda da ülkede ilk olduğu ifade edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÜÇÜNCÜ DOZ AŞIYI 10 MART’TA OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci doz Sinovac aşısını 11 Şubat’ta olduğu vurgulanırken, üçüncü doz aşının 10 Mart’ta yapıldığı belirtildi. Son aşının Sinovac mı ya da Pfizer-BioNTech mi olduğuna dair bilgi paylaşılmadığı anlatıldı. Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç doz aşı olduğunu itiraf eden ilk dünya lideri olduğuna dikkat çekildi.

BEKLEME SÜRESİ 1 AYDAN 12 HAFTAYA ÇIKARTILDI

Hannah Lucinda Smith imzalı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekstra dozu aldığı dönemde ülkedeki vatandaşların Pfizer-BioNTech aşısının dozları arasında 1 ay yerine 12 hafta beklemek zorunda kaldığı belirtildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un sözlerine de yer veren Times, “Vatandaşlara bir doz bile yokken, Erdoğan için üç doz var” ifadelerini aktardı.

NÜFUSUN YÜZDE 15’İNE ÇİFT DOZ

Haberde, Türkiye’nin aşılama kampanyasında nüfusunun yüzde 15.4’ünü iki doz olarak aşıladığı, Pfizer-BioNTech aşıları için yeni anlaşma yaptığı vurgulandı. Anlaşma kapsamında 30 milyon doz aşının Haziran ayı sonuna kadar, 90 milyon doz aşının ise Eylül ayı sonuna kadar teslim edilmesinin beklendiği yazıldı.

SIRADAKİ HABER: Eski MİT’çi Mehmet Eymür ‘Pike’ lakaplı Mehmet Ağar’ı anlattı

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply