Connect with us

EYT

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekli ikramiyesi hakkında açıklama

Yayınlanma tarihi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Erdoğan emeklilerin bayram ikramiyeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere bayram ikramiyesi ve sığınmacı tartışmaları ile ilgili önemli mesajlar verdi.

BAYRAM İKRAMİYESİ ARTACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emekli ikramiyelerinde artış olmayacağına yönelik açıklaması hatırlatıldı, bir artış olup olmayacağı soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ”Çalışma Bakanı Bilgin ne dediyse doğrudur” diye konuştu. Buna göre; bayram ikramiyeleri bu yıl da 1100 lira olacak.

CHP KANUN TEKLİFİ VERMİŞTİ: ASGARİ ÜCRET KADAR OLSUN

CHP geçen hafta, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liradan 4 bin 253 liralık net asgari ücret tutarına yükseltilmesini isteyen bir kanun teklifinde bulunmuştu. Yasa teklifinde, bankalar, sigorta şirketleri, ticaret ve sanayi odaları ve borsalardan emekli olanlara da bayram ikramiyesi verilmesini önerilmişti.

Öte yandan, emekli bayram ikramiyelerinin son 5 yılda sadece yüzde 10 arttığına vurgu yapan DİSK-AR ise emeklinin enflasyona göre 5 yıllık ikramiye kaybını gidermek için bu bayramda 4 bin 500 TL ikramiye ödenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla