Connect with us

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan darbeci cumhurbaşkanı ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü. Said, Meclisin çalışmalarını dondurmuş ve başbakanı görevden almıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü. Said, Meclisin çalışmalarını dondurmuş ve başbakanı görevden almıştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Tunus’taki gelişmeler ile ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Tunus’un istikrarını, iç barışını ve huzurunu korumasının bölgenin selameti açısından da son derece mühim olduğuna işaret ederek, son günlerde Tunus’ta yaşanan gelişmeleri bu bakımdan dikkatle takip ettiklerini belirtti. Erdoğan’ın bu telefonu Tunus ile diplomatik kanalların açık tutulması açısından önem taşıyordu. Öyle ki iktidar yanlısı gazete ve gazeteciler Said’i çoktan “darbeci” ilan etmişti.

Erdoğan’ın telefon hamlesi ile Mısır’da darbe ile iktidarı ele alan Sisi’nin ardından Türkiye’nin koyduğu sert tavır sonrası senelerdir süren krize benzer bir tutum da sergilenmemiş oldu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply