Connect with us

TÜM HABERLER

Cübbeli Ahmet’ten tepki çeken açıklama! Tekbir getirin yangın söner

Türkiye’nin güney illerindeki orman yangınlarına müdahale sürerken Cüppeli Ahmet, tekbir getirilirse yangınların söneceğini söyledi.

Antalya, Muğla ve Adana’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ildeki orman yangınlarına müdahale sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, 28 ve 29 Temmuz’da 21 ilde çıkan 63 yangından 43’ünün kontrol altına alındığını, devam eden 20 yangına ise müdahalenin sürdüğünü belirtti.

CÜPPELİ AHMET’TEN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Kamuoyunda ‘Cüppeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, son günlerde Türkiye’nin ciğerlerini yakan orman yangınlarının nasıl söndürüleceğine dair ‘çözüm’ önerisinde bulundu. Cübbeli Ahmet, yaptığı paylaşımda “Hadîs-i Şerîf’te: ‘Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür’ buyuruluyor. (İbnü’s-Sünnî, Amelü’l Yevm, rakam: 289-292)” ifadelerini kullandı.

Cüppeli Ahmet’in açıklaması şöyle:

Cübbeli Ahmet, yangını görenler veya sosyal medyada izleyen herkes ‘Allâh-u Ekber’ diye tekbir getirmeye devam etsinler. Kafirlerin planı Allâh’ın kudretini geçemez. Allâh-u Teâlâ, söndürmeye çalışan tüm görevlilerimize yardım etsin, onları zarar görmekten muhafaza etsin. Bu paylaşımı herkese duyuralım, herkes bulunduğu yerde tekbir getirmeye devam etsin.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply