Connect with us

DÜNYA

Çin’de yaşanan ilginç olay tam 24 yıl sonra çözüldü.

Guo Gangtang adlı kişinin 24 yıl önce oğlu kaçırıldı. Babası pes etmedi 24 yıl boyunca oğlunu aradı.

Guo Gangtang adlı kişinin 24 yıl önce oğlu kaçırıldı. Babası pes etmedi 24 yıl boyunca oğlunu aradı.

Çin’de 500 bin kilometreden fazla yol yapan baba motosikleti ile Çin’in bütün eyaletlerini dolaşarak çocuğunu aradı.
KAPILARININ ÖNÜNDEN KAÇIRILDI

Kapılarının önünde oyun oynarken kaçırılan çocuk o zaman henüz iki yaşındaydı. 26 yaşında bulunduğunda genç bir delikanlı olmuştu. Küçük çocuk 1997 yılında sokakta oynarken yanına yaklaşan bir kadın çocuğu alarak kaçtı. Kadın ortağı ile birlik olarak küçük çocuğu Henan eyaletinde sattı. İki ortak olay ortaya çıkınca yakalanarak gözaltına alındı.

DNA TESTİ YAPILDI

Guo Gangtang oğlunun insan tacirleri tarafından kaçırıldığını ve evlatlık verildiğini söyledi. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı DNA testi yaptıklarını ve Gangtang’ın oğlu olduğunun kesinlik kazandığını açıkladı. Gangtang oğlu kaçırıldığından beri gelen tüm ihbarları değerlendirerek 20’den fazla eyalet gezdi. Üzerinde oğlunun resmini bastırdığı bir tişört giyerek, elinde pankartlar taşıyarak oğlunu aradı ve bu yolda tüm birikimini harcadı Gangtang, köprü altlarında yaşadığını, parası bitince de dilencilik yaparak geçindiğini söyledi. Gangtang ve eşi yıllar sonra oğulları ile bir araya geldi. Gangtang gazetecilerle yaptığı röportajda, “Artık çocuğum bulunduğuna göre, bundan sonra her şey beni mutlu edebilir” açıklamasını yaptı.
HER YIL 20 BİN ÇOCUK KAÇIRILIYOR

Çin’de her yıl 20 bin çocuğun kaçırılarak evlat edinilmek üzere satıldığı biliniyor. Çocuk kaçakçılığı, Çin’de on binlerce çözülmemiş vakaya neden olurken sosyal açıdan sorun oluşturuyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment