Connect with us

TÜM HABERLER

Çiftlik Bank davasında beklenen karar geldi

Binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın bugün hakim karşısında kendini savundu. Aydın’ın tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Binlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın bugün hakim karşısında kendini savundu. Aydın’ın tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Tutuklu bulunduğu Edirne cezaevinden SEGBİS ile Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bağlanarak ifade veren Aydın hakkında yapılan suçlamalar, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık, Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık ile Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” dır.

75 BİN YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Mehmet Aydın için savcılığın hazırladığı iddianamede  işlediği suçlardan toplam 75 bin 260 yıla kadar hapsi isteniyor.

MAL VARLIĞININ ZARARI KARŞILAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ.

Aydın daha önce verdiği ifade de “En son basında adliyeye başvuran mağdurların zararının 64 milyon lira olduğunu öğrenince el konulan mal varlığımın bunu karşılamaya yeteceğini düşünerek teslim oldum.” Demişti.

 KARDEŞİ DE YAKALANDI

Hakkında 102 kişinin savcılığa giderek şikayetçi olduğu Mehmet Aydın’ın kardeşi de yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. Aynı davalarda yargılanıp yargılanmayacakları savcılığın vereceği karar ile belli olacak.

DİĞER SANIKLAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2’si firari olmak üzere 48 sanıktan 18’inin örgütte yönetici, 23’ünün örgüte üye ve 7’sinin de örgüte yardım edenler olduğu belirtiliyor. İddianamede, 3 bin 762 kişi de “müşteki” olarak yer alıyor. 23 sanık hakkında suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığını değerlerini aklama” suçlarından 4’er yıldan 10’ar yıla kadar, 7 sanığın ise “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme” ve “Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından 4’er yıldan 10’ar yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment