Connect with us

POLİTİKA

CHP’li vekile tepki! “Senin yüzünden yurt dışına çıkamıyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya yurttaş yurt dışına çıkmak istediğini belirtirken, “Ona da senin yüzünden gidemiyoruz” diyerek esprili şekilde tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Veli Ağbaba, Siirt’te vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinledi. Siirtli vatandaşın genel sorunu olarak yüzde 37’yi bulan işsizlik, ekonomik sıkıntılar, çiftçi ve esnafın yeteri kadar desteklenmemesi olarak ön plana çıktı. Ağbaba ve beraberindeki CHP’liler esnaflarnı dükkanlarını gezdi ve kahvehanelere uğradı. Burada yurttaşlar Ağbaba ve beraberindeki CHP’lilere sorunlarını anlattı.

İNSAN KAÇAKÇILARI 7 BİN 500 DOLAR İSTİYOR

Kahvehanede konuşan bir vatandaş yurt dışına gitmeyi düşündüğünü ve Ağbaba’nın belediyelerdeki insan kaçakçılığını ortaya çıkardığı için gidemediğini söyleyerek, Ağbaba’ya gülerek dert yandı. Vatandaş, “Arkadaşlarla biz nasıl Avrupa’ya kaçabileceğimizi planlıyorduk. Ya da para bulabilir miyiz?” diyerek, Ağbaba’nın, belediyeler aracılığıyla yapılan insan kaçakçılığı ile mücadelesini hatırlattı. Yurttaş, “Ona da senin yüzünde gidemiyoruz. Şimdi çıktı ya piyasaya yapmıyorlar, eskiden yapıyorlarmış” diyerek güldü. Yurttaş yurt dışına gitmek için insan kaçakçılarının kendilerinden 7 bin 500 dolar istediğini belirtti.

GRİ PASAPORT OLAYINDA NELER YAŞANMIŞTI

AK Partili Yeşilyurt Belediyesi, Eylül 2020’de ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için 45 kişiyi yurt dışına göndermişti. Almanya’ya giden 45 kişiden 43’ü geri dönmemişti. Belediyeler aracılığıyla gri pasaportla adam kaçırmanın ortaya çıkmasının ardından, Almanya sınırlara “Gri, Yeşil ve Siyah Pasaportlu Türkler’den, geliş nedeni ve giriş aciliyetini gösteren belge isteyin” talimatı vermişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da konunun üzerine giderek, soru önergesi vermişti. Ağbaba da Almanya’nın kararına, “AK Partili belediyeler eliyle yurtdışına gri pasaportla insan kaçırmanın bedelini tüm Türkiye ödüyor” şeklinde tepki göstermişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply