Connect with us

POLİTİKA

CHP’li belediye başkanı için ihraç talebi!

Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen CHP Genel Merkezi Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’i kesin ihraç istemiyle CHP disiplin kuruluna sevk etti. Sevkin nedeninin Memleket Partisi’ne yakınlık nedeniyle olduğu belirtiliyor.

CHP’li Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, ‘kesin ihraç’ istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi. Konuyla ilgili olarak CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı açıklamada, “Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner hakkında, partimizin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmayan iddialar Genel Merkezimize ulaşmıştır. İddialar, Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ilgili belediye başkanının, parti disiplini ve yerel yönetim ilkelerimizle bağdaşmayan tutum ve davranışlarının olduğu tespit edilmiştir.

ALPER ÖNER’İN KESİN İHRACINA

Bu kapsamda, Merkez Yönetim Kurulu’nun 17 Haziran 2021 Perşembe tarihli kararıyla, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in ‘kesin ihraç’ istemiyle, ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE’YE YAKINLIK

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in Muharrem İnce’ye yakın olan isimlerden biri olduğu belirtiyor. İnce Cumhurbaşkanlığı’na aday olduğu dönemde Düziçi’ne gitmiş ve Alper Öner hakkında methiyeler dizmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply