Connect with us

EKONOMİ

Cem Küçük Canlı Yayınında Söyledi: SSK ve Bağ-Kur Maaşında Beklenmedik Gelişme

Ünlü gazeteci Cem Küçük’ün programında emekli maaşlarıyla ilgili önemli bir bilgi sızdı.

Yayınlanma tarihi:

Ünlü gazeteci Cem Küçük’ün programında emekli maaşlarıyla ilgili önemli bir bilgi sızdı. Milyonlarca emekli, Temmuz maaş zammını merakla bekliyordu. 4 aylık enflasyon verisi, maaşlara yüzde 18,72 oranında zam geleceğini gösteriyordu. Son 2 aylık verinin de eklenmesiyle maaşlar netleşecek. Ancak masadaki rakamın sızmasıyla birlikte, beklenmedik bir gelişme yaşandı.

TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yılmaz’ın programa katılmasıyla ortaya çıkan bilgilere göre, Ocak ayında yapılan yüzde 49,25’lik zam, 6 bin 700 TL ve altında kök aylığı alan emeklileri etkilememişti. En düşük emekli aylığı 10 bin TL seviyesinde kalmıştı. Ancak emekli maaşlarının açlık sınırının altında olması nedeniyle düzenleme bekleyen emeklilere Temmuz ayı işaret edilerek 6 aylık enflasyon farkı gösterilmişti.

Hırka Yılmaz, canlı yayında yaptığı açıklamada Temmuz ayında enflasyonun yüzde 25 olarak çıkacağını ve en düşük emekli maaşının 12 bin 500 TL olacağını belirtti. Ancak bu rakamın 12 bin 500 TL’nin üzerine çıkmayacağını vurguladı. Bu bilgiler, kulislerde konuşulanlara dayanıyor ve belirsizlik devam ediyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla