Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Canlı yayında duyurdu: Fatih Portakal zamlı emekli maaşını açıkladı

Ünlü gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında emeklilerin Temmuz ayı maaş zamlarıyla ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Ünlü gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında emeklilerin Temmuz ayı maaş zamlarıyla ilgili önemli bilgileri paylaştı.

TÜİK tarafından açıklanan 5 aylık enflasyon verisi yüzde 22,72 olarak belirlenmişti. Portakal, bu oranın Haziran ayı enflasyon verileriyle birlikte yüzde 25-26 seviyelerine çıkabileceğini öngörüyor ve işçi emeklilerinin maaşlarının 10 bin TL’den 12 bin 500 TL’ye yükselebileceğini ifade etti.

Emekli Maaşlarında Öngörülen Artış

Fatih Portakal, canlı yayında yaptığı açıklamada, 5 aylık enflasyon farkının yüzde 22,72 olarak belirlendiğini ve son ayın enflasyon verilerinin eklenmesiyle bu oranın yüzde 25-26 aralığına çıkabileceğini söyledi. Bu durumda, şu anda 10 bin TL maaş alan bir işçi emeklisinin maaşı 12 bin 500 TL’ye yükselecek.

Memur Emeklilerine Zam

Memur emeklileri için ise 5 aylık enflasyon farkı yüzde 17,38 olarak açıklandı. Portakal, 6 aylık enflasyon farkına göre memur emeklilerinin de benzer bir oranda maaş zammı alacağını belirtti.

Ekstra Zam Beklentisi

Portakal, emeklilere ekstra maaş zammı beklenirken, iktidar tarafından yapılan açıklamalarda Temmuz’daki enflasyon farkının dikkate alınacağına işaret etti. Bu durum, emeklilerin maaşlarında önemli bir artışın habercisi olarak değerlendiriliyor.

Canlı Yayında Verilen Müjde

Canlı yayında emeklilere müjdeli haberi veren Fatih Portakal, “İşçi emeklisi yüzde 22,72’den az almayacak. Son ayda yüzde 2 ile 3 arasında bir enflasyon artışı olursa, toplamda yüzde 25-26 enflasyon farkı ortaya çıkacak. Böylece, 10 bin TL alan bir işçi emeklisi 12 bin 500 TL alacak” dedi. Ayrıca, memur emeklilerinin de 6 aylık enflasyon farkına göre benzer oranlarda maaş zammı alacağını ekledi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir