Connect with us

EYT

Çalışma Bakanı’nın EYT açıklamasına Meclis’te sert tepki

Yayınlanma tarihi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “EYT gündemimizde yok” açıklaması Meclis Genel Kurulunda da gündeme geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT ile ilgili son açıklaması Meclis Genel Kurulunda da tartışma konusu oldu.

Genel Kurulda gündem dışı söz alan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, EYT sözünün seçim meydanlarında verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bu kürsüden ve Meclisten defalarca emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını dile getirdik. Araştırma önergeleri verdik, kanun teklifleri verdik; AK PARTİ ve MHP oylarıyla reddedildi. Milyonlarca EYT’li bugün, bu konuda, sizlerden bir haber bekliyor ancak Hükûmet, bugün açıkladığı bir açıklamaya göre gündemlerinde EYT olmadığını ifade etti. Seçim meydanlarında bunların sözleri verildi, ‘EYT’lilerin sorunları çözülecek.’ dendi, toruna karıştılar, her türlü sıkıntıyı yaşadılar, yıllarca prim ödediler ancak bir türlü emekli olamadılar. Buradan bir kez daha sesleniyoruz: Bu EYT‘lilerin bir an önce sorununu çözelim, hep birlikte çözelim, siz getirin, biz de destek verelim. Seçimden önce de onlara bir müjde verelim ki gerçekten sıkıntı içerisinde olan EYT’liler de rahat bir nefes alsın diyor, saygılar sunuyorum.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla