Connect with us

Emeklilik

Çalışan Emeklilere 5.000 TL İkramiye Yatırılma Tarihi Belli Oldu! İşte Ödeme Takvimi

Yayınlanma tarihi:

Çalışan Emeklilere 5.000 TL İkramiye Yatırılma Tarihi Belli Oldu! İşte Ödeme Takvimi

Çalışan emeklilerin uzun süredir beklediği 5.000 TL’lik ikramiye ödemesi için tarihler netleşti. Ödemeler, yeni yıla girmeden tamamlanacak. İlk düzenlemeden yararlanamayan 4 milyon 689 bin emeklinin beklediği bu ikramiye, Aralık ayı bitmeden hesaplara yatırılacak. İşte çalışan emeklilere yönelik 5.000 TL ikramiye ödeme takvimi ve detayları…

4.7 milyon emeklinin faydalanacağı çalışan emeklilere 5.000 TL ödeme, Aralık ayının ilk yarısında tamamlanacak. Bu düzenleme, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerini kapsayan tek seferlik bir ödeme olarak gerçekleşecek. Peki, çalışan emeklilere 5.000 TL ikramiye ne zaman yatacak? İşte SSK ve Bağkur çalışan emeklilere yönelik ikramiye ödeme takvimi…

ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE ÖDEME TAKVİMİ | 11 ARALIK 2023 – Bugün mü?

Fiilen çalışmayanların dışında kalan emeklilere de 5.000 TL verilmesini içeren önerge, komisyonda kabul edildi ve teklife yeni bir madde olarak eklenerek onaylandı.

Buna göre, 2023 Ekim ödeme döneminde gelir aylığı alan sigortalılar ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5.000 TL tutarında ödeme yapılacak. Bu ödemeden, gelir aylığı almaktayken çalışan veya faaliyette bulunanlar ile yaşlılık aylığı almaktayken bu aylıkları kesilmeksizin belirtilen işyerlerinde çalışan emekliler de yararlanacak.

BAKAN IŞIKHAN’DAN ÖDEME TAKVİMİ AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışan emeklilere yönelik 5.000 TL ikramiye ödeme takvimi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, “Bildiğiniz gibi Meclis’te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Şu an tarih yok. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız. Daha önce kapsam dışı kalan yaklaşık 4 milyon 689 bin emeklimiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bütün emeklilerimiz 5.000 TL ikramiyeyi almış olacak.” dedi.

Bu düzenlemenin ardından çalışan emeklilere yapılacak olan ikramiye ödemeleri, en geç yılbaşına kadar tamamlanması bekleniyor.

ARALIK 2023 YATIRILMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Bu düzenleme sonucunda, daha önce kapsam dışı kalan emekliler de ikramiye hakkından yararlanacaklar. Aralık ayının 15’inden sonra bu ödemelerin gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Yasa çıkana kadar emekliye ayrılan bu tutarlar da ikramiye imkanından yararlanacaklar.

Çalışan emeklilere yapılacak olan bu ikramiye ödemesi, 15 milyon 120 bin emeklinin tamamına ödenecek ve böylece uzun süredir beklenen destek emeklilere ulaşmış olacak. Son kararın Meclis’ten geçmesinin ardından, bu ödemelerin yapılacağı tarih netleşecek ve emeklilerin beklediği maddi destek sağlanmış olacak.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement