Connect with us

KÜLTÜR

Büyükçekmece’de ‘Kahve Günleri’ etkinliği yapıldı

Büyükçekmece’de 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü kapsamında özel atölyeler, söyleşiler, konserler yapıldı. Kahve kokuları eşliğinde gerçekleşen programa katılım yoğun oldu.

Büyükçekmece Belediyesi’nce Kültürpark Kervanasaray’da düzenlenen “Kahve Günleri” etkinliği her yaştan vatandaşın ilgisini çekti.

KAHVE TELVESİYLE RESİM SANATI

4-5 Aralık günlerinde gerçekleştirilen “Kahve Günleri” kapsamında ilk gün Türk Kahvesi demleme şampiyonu barista Akın Parlaklık’ın ‘Latte Art’ atölyesi ve Ressam Hatice Macun’un ‘Kahveden Art’a Kalan’ isimli atölye çalışması büyük ilgi gördü. Hatice Macun’un Türk kahvesi telveleri ile çizdiği özel resimler beğeni topladı. İlk gün etkinlikleri kapsamında cezve ve ibrik şampiyonu Atilla Narin’in ‘Türk Kahvesi ve Cezve’ isimli söyleşisi gerçekleşti.

ETKİNLİK BUGÜN DE DEVAM EDECEK

Kahve günlerinin ilk günü Çiğdem Güven, Neslinay Çınar, Ozan Akanaras ve Okan Tolga Mertel konseriyle son buldu. Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü H. Gürhan Ozanoğlu tarafından Kahve Günleri etkinliklerine katılan sanatçı, barista ve kahve uzmanlarına Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına teşekkür etti.

Kahveler, kahve çekirdekleri, kahve demleme usulleri ve kahve çeşitleri hakkında bilgi almak ve kahvelerin tadına bakmak isteyenler için ‘Kahve Günleri’ bugün de renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.