Connect with us

DÜNYA

Gelin ölünce damat gelinin kardeşi ile evlendi!

Hindistan’da son zamanların en ilgilinç olayı yaşandı. Uluslararası medya kuruluşlarına yansıyan habere göre düğünde gelini ölen damat gelinin kız kardeşi ile evlendi. Haber kısa sürede tüm dünyada gündem oldu.

İlginç olayın dresi ise Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Samspura şehri. Samspura kentinde yaşanan ilgilin olay tüm dünyanın küçük dilini yutturacak cinsten. İddiaya göre ismi Surbhi olduğu belirtilen gelin düğün töreninde kapl krizi geçirdi. Tüm müdahalelere rağmen gelin kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İKİ AİLE DAMAT VE GELİNİN KARDEŞİNİN EVLENMESİ KONUSUNDA ANLAŞTI

Düğün sırasında yaşanan olay başta damat olmak üzere gelinin akrabalarını ve davetlileri şoka uğrattı. Yaşanan korkunç olayın ardından aileler ne yapacaklarını konuşmak için bir araya geldi. İki ailenin vardığı ortak karar sonrası damat Mangesh Kumar, hayatını kaybeden gelinin kız kardeşiyle evlendi.

“BU DURUM YAŞANINCA NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORDUK”

Yaşanan ilginç olayla birlikte düğününde hayatını kaybeden gelinin erkek kardeşi gazetecilere açıklamalarda bulundu.  Surbhi’nin erkek kardeşi Saurabh, “Bu durum yaşanınca ne yapacağımızı bilmiyorduk. İki aile oturup düşünürken, biri kız kardeşim Nisha’nın damatla evlenmesi fikrini ortaya attı. Aileler bir süre düşündükten sonra bu fikri onayladı” ifadelerini kullandı.

BİR ODADA CENAZE DİĞERİNDE DÜĞÜN

“Ailemiz için zor bir karardı” diyen Saurabh, “Kız kardeşlerimden birinin cansız bedeni yan odada yatarken, diğer kardeşimin düğününün yapılması çok tuhaf bir durumdu” ifadelerini kullandı. Düğünün hemen ardından Surbhi için tören düzenlendiği belirtildi.

GELİN DAVETLİLERDEN BİRİSİ İLE EVLENDİ

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Hindistan’da dikkat çeken bir olay daha yaşanmıştı. Bu olayda damat düğünden kaçmıştı. Bunun üzerine gelin ise düğüne gelen davetlilerden birisi ile evlenmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment