Connect with us

EYT

Bir sendikadan daha EYT açıklaması! “İnşallah kurban gitmez”

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, EYT’nin çalışma hayatının kronik sorunlarından olduğunu belirterek, “Bu çalışma inşallah, çalışma olsun. İnşallah siyasi söylemlere kurban gitmez.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz İplik-İş Sendikası, ’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolayısıyla basın mensupları için bir organizasyon düzenledi. Organizasyona, Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

Burada bir basın açıklaması yapan Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, EYT konusuna da değindi.

EYT sorunu konusunda gerekli adımların atılmaya başlandığını hatırlatan Ay, şunları söyledi:

“Bu çalışma hayatının kronik bir sorunuydu. Aslında biz bu talebi dile getirirken, bunun bir talep değil bir hakkın teslimi olduğunu söylemiştik. Bir hakkımız vardı. Emeklilik sistemine girerken bize kim ne taahhüt ettiyse bu hakkımızı bize teslim etmesini istiyorduk. Son günlerde bununla ilgili hızlı bir çalışma yapıldığını sizler kanalıyla duyuyor kamuoyu ama daha nihayetlenmiş bir çalışma yok. Bu çalışma inşallah, çalışma olsun. İnşallah siyasi söylemlere kurban gitmez. Gerçekten mağdur olan insanların mağduriyetini karşılayacak bir çalışma olacak diye bekliyoruz.”