Connect with us

EYT

Bilgin, “EYT’de çözüm aşamasına gelindi”

Yayınlanma tarihi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, kamudaki 90 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını açıkladı. Bakan Bilgin, EYT çalışmasında çözüm aşamasına geldiklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT, asgari ücret ve taşeron işçilerle ilgili çok kritik açıklamalarda bulundu. Aralık ayında asgari ücretin yeniden değerlendirileceğini belirten Bilgin, enflasyonun tahribatını göz önünde bulunduracaklarını belirtti. EYT için de kritik eşik aşıldı.

EYT’DE ÇÖZÜM AŞAMASINA GELİNDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesi hakkında, “Onunla ilgili bir çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün bir basın toplantısı ile ya da başka bir şekilde Türk kamuoyuyla paylaşacağız. Acil olan sorunların ertelenmemesi gerekir” dedi.

Bilgin, “Geçici işçilerimiz hala geçici işçi. Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz, bunun çözülmesi lazım. Sözleşmeli personel meselesi medyada yer aldı. Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmedi. Biz hazırlığımızı yaptık” diye konuştu.

Asgari ücret konusunda ise Bilgin, “Önümüzdeki aralık ayında Asgari ücreti yeniden değerlendireceğiz. Geçici işçi sorununu çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla