Connect with us

POLİTİKA

Baykal konuştu endişeleri neler ?

Deniz Baykal çıkartılması planlanan torba yasa hakkında uyarılar yaptı.

Deniz Baykal çıkartılması planlanan torba yasa hakkında uyarılar yaptı.

Deniz Baykal, hakkında bulunulan iddialara tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Deniz Baykal; “Genel Başkan’ın gösterdiği tepki çok değerlidir. Ben şahsına teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.
“YÜZ YIL ÖNCE BÜTÜN DÜNYAYI KARŞIMIZA ALARAK KURDUK BU DEVLETİ’’
Baykal Cumhuriyet gazetesinden Sertaç Eş ile yaptığı röportajda, Türkiye’nin siyasal durumuna da değinerek; “Yüz yıl önce bütün dünyayı karşımıza alarak kurduk bu devleti. Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım” açıklamasını yaptı.
“KÂBİL’İN SAVUNULMASI KONUSU BİR TEHDİT’’
Kaygı duyduğu konulara da değinen Baykal , “Kâbil’in savunulması konusu bir tehdit. Çok ciddi bir yankısı olabilir. Suriye’den daha büyük bir hata olabilir. NATO bu kadar güçlü, o oradan çıkarken biz çok belalı bir sorumluluk üstleneceğiz. Evlatlarımızı ateşe atacağız. Türkiye’ye yönelik bir göç tırmanışı olabilir. Ülkenin demokrasi alanı açısından çok vahim bir hata olacak” dedi.
OHAL UYGULAMALARI DEVAM MI EDECEK?

Hükümetin OHAL uygulamalarına devam etmek için torba yasası çıkarmak istediğini iddia eden Baykal, bu durum karşısında endişelerini anlattı: “Yasa, seçim dönemini de kapsayacak şekilde çıkarılıyor. Baykal düzenlemelerin, “yürütmeye verilecek yetkiler nedeniyle seçime de etki edebileceğini” ifade etti.

MİLLET İTTİFAKI

Baykal, Millet İttifakı hakkında, “Çok yerinde bir girişim. Türkiye’nin tam ihtiyacı doğrultusunda, küçük parti perspektifinin ötesinde bir dayanışma ortaya çıktı. Yalnız yeni tehditlere karşı da donatılması lazım.” dedi.