Connect with us

MAGAZİN

Başörtülü kadına hakaret ile ilgili mahkeme Deniz Çakır hakkında kararını verdi

Oyuncu Deniz Çakır bir kafede başörtülü kadın müşterilere hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Oyuncu Deniz Çakır’ın Beşiktaş’ta bir kafede başörtülü kadın müşterilere hakaret ettiği iddiasıyla, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan yargılanmasına devam edildi.

“MÜVEKKİLİM HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞA KARŞI BİRİDİR”

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada ilk olarak söz alan müşteki avukatı, Deniz Çakır’ın kullandığı sözlerin suç olduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi. Deniz Çakır’ın avukatı Bahri Belen ise dosyada her türlü şüpheden uzak kesin ve yeterli delil olmadığını söyleyerek, “İddia edilen sözlerin söylendiği ispat edilmemiştir. Müvekkilim her türlü ayrımcılığa karşı biridir. Olayın ardından 5 gün geçtikten sonra aynı sözlere maruz kaldığı iddia edilen Merve ve Sümeyye isimli tanıklar şikâyetçi olmamıştır. Demek ki sözlerden rahatsız olmamışlardır. Şikâyetçi olanların şikâyetleri de siyasi ve amaçlıdır” dedi.

DENİZ ÇAKIR’IN BERAATİNE KARAR VERİLDİ

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Deniz Çakır’ın beraatine karar verdi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment