Connect with us

SPOR

Basketbol’da yeni sezon fikstürü çekildi

Polat Renaissance Otel’de gerçekleştirilen fikstür çekimine Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve kulüp temsilcileri katıldı. 16 takımın mücadele edeceği Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezon 17 Ekim’de başlayacak. Geçen sezon Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde yer alan Bornova Belediye ve Tofaş ligi ilk iki sırada tamamlayarak yeni sezonda Beko

Polat Renaissance Otel’de gerçekleştirilen fikstür çekimine Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve kulüp temsilcileri katıldı. 16 takımın mücadele edeceği Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezon 17 Ekim’de başlayacak. Geçen sezon Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde yer alan Bornova Belediye ve Tofaş ligi ilk iki sırada tamamlayarak yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Beşiktaş Cola Turka, Darüşşafaka Cooper Tires, Efes Pilsen, Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker olmak üzere ligde 5 takım ile en fazla temsil eden il İstanbul oldu. İzmir, Aliağa Petkim, Bornova Belediye ve Pınar Karşıyaka olmak üzere 3 takımla temsil edilirken, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi’ne sahip Antalya ve OYAK Renault ile Tofaş ekiplerini bünyesinde bulunduran Bursa 2’şer takımla basketbol heyecanını yaşayacak. Ankara, Türk Telekom; Balıkesir, Banvit; Mersin, Mersin Büyükşehir Belediye ve Zonguldak da Erdemir olmak üzere 1’er takımla başarı kovalayacak.

-İLK HAFTA PROGRAMI-

Kura çekimine göre, 2009-2010 sezonu ilk haftasında yapılacak maçların programı şöyle:

Fenerbahçe Ülker-Kepez Belediyesi

Darüşşafaka Cooper Tires-Beşiktaş Cola Turka

Galatasaray Cafe Crown-Oyak Renault

Tofaş-Aliağa Petkim

Antalya Büyükşehir Belediyesi-Türk Telekom

Pınar Karşıyaka-Bornova Belediye

Banvit-Erdemir

Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen

AA

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply