Connect with us

EKONOMİ

Başakşehir’de Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın temeli atıldı

Yayınlanma tarihi:

– Başakşehir’de Başakpazar, Pazartürk ve Kayaşehir’in ardından ilçenin dördüncü kapalı pazarı Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın temeli atıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 22 bin metrekare alana sahip Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı’nın tamamlandığında konforlu alışverişin ve ticaretin yeni merkezi olacağını söyledi.  

Mevsimsel hava koşularından etkilenmeyen, Başakpazar, Pazartürk ve Kayaşehir’in ardından ilçenin dördüncü kapalı pazarı Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın temel atma töreni yapıldı. Törene Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çoşkun, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu ve ilçe sakinleri katıldı.

 “HER BİR METREKARESİNİ ÖZENLE PLANLADIK”

Törende konuşan Başkan Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerinin hayatına değer katan yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerine vurgu yaptı. Vatandaşların her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Komşularımız adına son derece mutluyum. Bugün aynı zamanda şehrimize muhteşem bir eser daha kazandıracak olmanın heyecanı ve gururunu da yaşıyorum. Komşularımıza alışveriş merkezi konforunu yaşatan üç kapalı pazar alanımız vardı. Hava koşularından etkilenmeyen, modern mimari ve ticaret alanlarıyla göz dolduran kapalı pazarlarımıza bir yenisi daha ekleyeceğiz. Her bir metrekaresini özenle planladık. En ince ayrıntısına kadar her şeyi düşündük” ifadelerini kullandı.  

 2024’ÜN İLK YARISINDA HİZMETE AÇILACAK

22 bin metrekare alana sahip olacak yeni kapalı pazarın iki katında gıda ve tekstil bölümleri olacağının altını çizen Kartoğlu, “Modern pazarda 6 ticari bölüm ve 232 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra çok amaçlı salon ile 800 kişilik cami de yer alacak. Otoparkımız ile muhtemel trafik yoğunluğunu da önlemiş olacağız” dedi.

2024 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanan Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın, Başakşehir’de konforlu alışverişin ve bölgede ticaretin yeni merkezi olması bekleniyor.

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla