Connect with us

EYT

Bakan Bilgin’e EYT tepkisi: Sen kimden yanasın?

Yayınlanma tarihi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emeklilerin bayram ikramiyesinde artış olmayacağı ve emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin herhangi bir çalışmanın gündemlerinde olmadığına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren CHP’li Kaya, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sana bir çağrı yapıyorum. Sen kimden yanasın?” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, emeklilerin bayram ikramiyesinde artış yapılmamasına tepki göstererek “Emeklinin en az 4 bin 253 lira ikramiye alması gerekir. Yılda iki bayram var; beşli çeteye verdiğinin binde birini emeklilere versen bu sorunu çözeceksin” dedi. Kaya, emeklilere de “Siz de size bu zulmü yaptıranlara artık dur deyin” çağrısı yaptı. Kaya, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sana bir çağrı yapıyorum. Sen kimden yanasın?” ifadelerini kullandı.

Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emeklilerin bayram ikramiyesinde artış olmayacağı, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili de bir çalışma yapmayacaklarına ilişkin sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Ülkedeki 16 milyon emeklinin her bayramda Kılıçdaroğlu’nun talebi doğrultusunda bayram ikramiyesi almaya başladığını söyleyen Kaya, 1000 lira olarak verilmeye başlanan bayram ikramiyesinde yalnızca 100 liralık artış yapıldığına dikkat çekti. Kaya, “Şimdi diyoruz ki, bin yüz lirayla bayramda elini öpmeye gelen torununa harçlık veremeyen emeklinin en az 4 bin 253 lira ikramiye alması gerekir. Yılda iki bayram var; beşli çeteye verdiğinin binde birini emeklilere versen bu sorunu çözeceksin” diye tepki gösterdi.

EMEKLİLERE SESLENDİ: SİZ DE ARTIK DUR DEYİN

CHP’li Kaya, şöyle devam etti:

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sana bir çağrı yapıyorum. Sen kimden yanasın? 16 milyon emekli var, diyorsun ki emekli ikramiyesine ilişkin hiçbir çalışmamız yok, EYT’lilere ilişkin bir çalışmamız yok diyorsun. Peki senin neye ilişkin bir çalışman var, sermayedarlara yönelik mi bir çalışman var? Bu bayramda emekli maaşı yetmiyor siz de biliyorsunuz. Her emekliye bayram ikramiyesi en az asgari ücret kadar olmalıdır. Bu kanun teklifimize herkesin evet demesini bekliyoruz. Emekliler siz de size bu zulmü yaptıranlara artık dur deyin.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla