Connect with us

EYT

Bakan Bilgin’den yeni EYT açıklaması!

Yayınlanma tarihi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TRT Haber mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Üzerinde çalışmaların hala devam ettiği ama belli bir aşamaya geldiğimiz, EYT sorunu var. Bu sorunu Aralık ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine hazır hale getireceğiz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Aralık ayında Meclise intikat ettirmeyi düşündüğümüz, üzerinde çalışmaların hala devam ettiği ama belli bir aşamaya geldiğimiz, EYT sorunu var.

Sorunun, Aralık ayında tamamlayarak Türkiye Büyük Millet Meclisine intikal edeceğimi kamuoyu ile paylaştım, sizinle de tekrar paylaşayım.

Tabi orada, 1999’da bir reform var. O reformdan önce işe başlayanların sorunu. Emeklilikte 3 şart var. Bunlardan birisi prim gün sayısı, diğeri yıl, bir de yaş şartı var. Bunları tamamlamış olmak gerekiyor. Ama kanun çıktıktan sonra bu şartlar yeniden belirlenmiş. Kanun çıkmadan önceki dönemde bu şartlardan yaş şartına takılanlar bu sorunla karşı karşıyalar. Bu sorunu da Aralık Ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine hazır hale getireceğiz.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla