Connect with us

EĞİTİM

Bahçeşehir Koleji Çankaya Kampüsü hizmete açıldı

ANKARA’nın Çankaya ilçesinde 2022-2023 eğitim-öğretime başlayacak Bahçeşehir Koleji kampüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kolejin açılış töreninde, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcıları Hale Güneş ve Dr. Özge Aslan, Çankaya Kampüs Müdürü Ajda Negiz Demirağ, öğrenciler ve veliler yer aldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra öğrencilerin gösterileri ile devam etti.

Törende konuşan Okul Müdürü Ajda Negiz Demirağ, Bahçeşehir Kolejinin eğitim-öğretim hayatına başladığı tarihten bu yana farklılıkların ve yeniliklerin öncüsü olduğunu ifade ederek, “Bahçeşehir Koleji eğitimde çığır açmayı kendisine amaç edinen bir yaklaşımla, çağın ihtiyaçlarına uygun bir eğitim politikasıyla her geçen gün güçlenerek büyümeye devam etmektedir. Bu uzun yolculukta amacımız, öğrencilerimizin gereksiz bilgi yığını içerisinde boğulmalarını engelleyerek, düşünmeyi ve sorgulamayı merkeze alan bir eğitim programı ile analitik düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimizin sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

‘ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA ULAŞACAĞIZ’

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ yaptığı konuşmada, Bahçeşehir Kolejinin, 29 yıl önce Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in liderliğinde yola çıkarken öğrencileri ve öğretmenleri ile Türkiye’nin eğitimine yön verme hedefi koyduğunu söyledi. Sadece Türkiye için değil dünyaya liderlik edecek bireyler yetiştirme hedefi ile yola çıktıklarını belirten Dağ, “Kaliteli, nitelikli eğitimi Türkiye’nin her noktasında her öğrenci ile buluşturma heyecanı ile yola çıktık. Ne mutlu ki bugün Türkiye’de 153 noktasında Çankaya kampüsümüz dahil olmak üzere öğrencilerimiz ile buluşuyoruz. Onları nitelikli eğitim ile buluştururken yalnızca akademik bilgi ve becerilerle değil; sanatla, sporla, yaratıcılıkla, sorgulama, düşünme ve üretme becerileri ile donatıyoruz. Eminim Çankaya’da ilk eğitim-öğretim hayatına adım atan öğrencilerimizle, 8’inci sınıfa başlayıp artık lise sıralarına hazırlanan öğrencilerimizle bunu hep birlikte başaracağız. Çok büyük başarılara keyifle, mutlulukla ve Bahçeşehirli olma gururuyla ulaşacağız” diye konuştu.

‘DÜNYAYA LİDERLİK EDECEK EĞİTİM-ÖĞRETİM MODELLERİNİ ÜRETİYORUZ’

Özlem Dağ, Türkiye’nin bugün ve gelecekte bilim, teknoloji üreten bir ülke haline getirmek için ne gerekiyorsa müfredatlarında bu içeriklerin yer aldığının altını çizdi. Dünyaya liderlik edecek eğitim-öğretim modellerini Bahçeşehir Kolejinden üretip, Türkiye’nin eğitim ekosistemi için paylaştıklarını ifade ederek, “Eğitim öyle bir şey ki, sadece bilmek, öğrenmek ve uygulamak yetmiyor. Paylaşmak da gerekiyor. Ülkemizin bütün çocuklarının, öğretmenlerinin ileriye taşınması için Türkiye’nin eğitim ekosistemine sunmak gerekiyor. Biz Türkiye’deki bütün öğretmenler, öğrenciler, veliler için bu konuda liderlik etmek, yol göstermek için çalışıyoruz” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment