Connect with us

SPOR

Aziz Yıldırım’dan kongre kararı! Geri adım attı

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’dan şok bir çıkış gelmişti. Yıldırım bugün kongreye katılacağı yönündeki açıklamasının ardından kararını değiştirdi.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’dan bugün dikkat çeken iki açıklama geldi. Aziz Yıldırım bugün kongreye katılacağı yönündeki açıklamasının ardından kararını değiştirdi. Yıldırım, kongreye katılma kararından vazgeçti. Kararın, yer tahsisiyle ilgili çıkan kriz sonrasında alındığı öğrenildi. Yıldırım bugünkü konuşmasında maraton tribününden kendisine ve ekibine yer ayrılmasını istemişti. Fakat Divan Başkanı Vefa Küçük’ün, önce bu isteği kabul ettiği ancak mevcut başkan Ali Koç ile yaptığı görüşme sonrasında tahsis kararından vazgeçtiği aktarıldı.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Aziz Yıldırım ise yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Vefa Küçük konuyu Sayın Ali Koç ile görüşerek döneceğini bize bildirdi. Görüşmenin ardından maraton tribünden böyle bir imkanın bana ve Abdullah Bey’e tanınamayacağı bilgisini iletti. Sayın Kiğılı’nın önerilen yerden yürüyerek genel kurula katılımı mümkün değildir. Reva görülen uygulama Sayın Kiğılı ve bizlere yönelik nezaketsiz bir durumdur. Bizler kulübümüzün sınırlı imkanları ile bu anıt stadyumu inşa eden ve kulübümüze kazandıran insanlar olarak reva görülen bu uygulamayı üzüntü ile ve esefle karşılıyoruz. Geçmişe duyulan ön yargı ve güç mücadelesinin bir tezahürü olan bu uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Yapılacak olan kongrenin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, ben ve arkadaşlarım kongreye katılmayacağımızı deklare ediyoruz.”

FENERBAHÇE SPOR KLÜBÜNDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü de resmi açıklama yaparak karşılık verdi. Kulüpten yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım’ın seçimlere katılması beklendiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın, bu akşam saatleri itibariyle yaptığı açıklamayı takip ettik. Stadımızın Maraton Tribün tarafındaki otoparkı kullanma isteklerinin kabul edilmediği gerekçesiyle yapılan açıklamaya dair zorunlu olarak dile getirmek istiyoruz ki: Stadımızdaki tüm otopark alanları, 25-26 Haziran’da düzenlenecek kongremizde, önceki tüm kongrelerimizde olduğu gibi kullanıma kapalı olmasına, tüm üyelerimize de bu doğrultuda bilgi verilmiş olmasına rağmen Sayın Aziz Yıldırım’ın belirttiği doğrultuda kendilerine bir alan açılmış;

“AÇIKLAMANIN HİÇBİR CÜMLESİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Kongre giriş kartlarının teslim alınacağı alana çok daha yakın olan Fenerium Otoparkımızdan kendilerine yer verilmiştir. Arzu ederlerse otoparkın hemen üzerindeki Fenerium Tribünü’nü de kullanabileceklerini de belirtmek isteriz. Dolayısıyla yapılan bu açıklamanın hiçbir cümlesi gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca açıklamada belirtilen “kulübümüzün sınırlı imkanları ile bu anıt stadyumu inşa eden ve kulübümüze kazandıran insanlar olarak reva görülen bu uygulamayı üzüntü ve esefle kınıyoruz” mesajına dair de şunu vurgulamak isteriz ki; Bu stat, Fenerbahçe Eski Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın önderliğinde, Fenerbahçe camiasının elbirliği ve emekleriyle hiçbir devlet kurumundan destek almadan tamamen Fenerbahçe’nin kaynaklarıyla inşa edilmiştir. Kendisinden beklentimiz, bugün canlı yayında söz vermiş olduğu gibi Eski Başkan Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının, Fenerbahçemizin demokrasi bayramı olan kongremize katılım göstermeleridir.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply