Connect with us

EKONOMİ

Aylık Geliriyle Geçinemeyenlere 7500 TL Yardım Müjdesi! Kimler Başvurabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şubat ayının ortalarında dar gelirli hanelere yönelik önemli desteklerin müjdesini verdi.

Yayınlanma tarihi:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şubat ayının ortalarında dar gelirli hanelere yönelik önemli desteklerin müjdesini verdi.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın bugün yaptığı açıklamalarla duyurulan destek programı, aylık geliriyle geçinmekte zorlanan hanelere umut oluyor. Eğitim giderlerinin karşılanması için çeşitli sosyal yardım programlarından yararlanan vatandaşlar, bu yeni yardım programı için araştırmalarını başlattılar.

Evde Bakım Maaşlarına Yüzde 50’ye Yakın Zam

Evde bakım maaşlarına yönelik yapılan zam, vatandaşların ekonomik durumlarına önemli bir katkı sağlıyor. Yüz binlerce vatandaşın yararlandığı evde bakım maaşları, 2023 yılında toplamda 116.2 milyar TL’lik bir bütçeyle desteklendi. Bu ay ise evde bakım maaşlarına yapılan zamla birlikte, tutarlar yaklaşık olarak 7608 TL’ye ulaştı. Bu artışlarla birlikte, aylık geliriyle geçinmekte zorlanan hanelere önemli bir destek sağlanmış oldu.

2024 Şubat Ayı Yardımı: 7608 TL Evde Bakım Paraları

Bakanlık, 2024 Şubat ayında evde bakım paralarını 7608 TL olarak belirledi. Bu tutardaki yardımlar, yurt genelinde vatandaşların hesaplarına aktarılacak. Ayrıca, bakanlığın sosyal yardım çalışmaları devam ediyor ve ilerleyen günlerde farklı desteklerin duyurusu resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu destek programından yararlanmak isteyenler, bakanlığın belirlediği şartları inceleyerek başvuru yapabilirler.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla