Connect with us

POLİTİKA

Ayda 10 bin dolar alan siyasetçi tartışması büyüyor!

Mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi tartışmaları büyüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği konuyla ilgili olarak TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “10 bin dolar alan kimdir açıklansın. Bu konuyla ilgili biz de zaten ilgili, uygun bir şekilde sorduk” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi ile ilgili olarak tartışmalar büyüyor. Konuyla ilgili olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu ismin açıklanmasını istemişti. Grup toplantısında TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a seslenen Kılıçdaroğlu, “TBMM Başkanı Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Eğer Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa “Acaba o da mı alıyor” diye sorulur. Beyefendi posta memuru gibi. Bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar rüşvet veriliyor diyor. Şentop sessiz kalıyor. Sen ileride torunlarının evlatlarının yüzüne nasıl bakacaksın?” ifadelerini kullanmıştı.

“KILIÇDAROĞLU BUNA CEVAP VERMELİ”

Konuyla ilgili olarak TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilere açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında ortaya attığı suç örgütü lideri Sedat Peker’in bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar maaş ödediği iddiasına ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine Şentop, Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Bana karşı iftirasına reaksiyon gösterdim. Ağır iftiralarına karşı kendisine cevap verdim. Haysiyet ve ahlaksızca bir iftiranın sahibi olarak kendisini görüyorum, buna da cevap vermesini istiyorum” dedi.

“10 BİN DOLAR ALAN KİMDİR AÇIKLANSIN DİYORLARSA AÇIKLANSIN”

Mustafa Şentop açıklamalarına şöyle yanıt verdi, “10 bin dolar alan kimdir açıklansın diyorlarsa açıklansın. Ben de öyle diyorum açıklansın. Ama konumuz o değil. Açıklayacak olan da ben değilim bunu, bu sözü dile getiren ben değilim, ifadeyi dile getiren ben değilim, bunu bilen de ben değilim. Dolayısıyla bunu açıklayacak olan da ben değilim. Muhatabı kimse… Usulüne uygun bunu sorma yolları vardır. Bu konuyla ilgili biz de zaten ilgili, uygun bir şekilde sorduk.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply