Connect with us

MAGAZİN

Ateş püskürdü: ‘Ülkeden de gitsinler’

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Iğdır’da düzenlediği çekilişin ardından sahneye çıkan Şevval Sam, kendisini izlemeye gelen sevenlerin yoğun isteği üzerine Kürtçe şarkı söyleyince protokolün tepkisiyle karşılaşmıştı. Şevval Sam’ın Kürtçe şarkı söylemesinden rahatsız olan Van Vali Vekili Tuğba İnan Yılmaz, Aralık Kaymakamı Hakan Hakyemez, Karakoyunlu Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Iğdır Ün

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Iğdır’da düzenlediği çekilişin ardından sahneye çıkan Şevval Sam, kendisini izlemeye gelen sevenlerin yoğun isteği üzerine Kürtçe şarkı söyleyince protokolün tepkisiyle karşılaşmıştı. Şevval Sam’ın Kürtçe şarkı söylemesinden rahatsız olan Van Vali Vekili Tuğba İnan Yılmaz, Aralık Kaymakamı Hakan Hakyemez, Karakoyunlu Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Zengin sanatçının kendi önlerine geldiğinde protokolü terk etmişlerdi. Bu protesto karşısında şaşıran Şevval Sam zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Sam, “Ben zaten bu topraklarda yaşamış farklı etnik kültürlerin şarkılarını seslendiriyorum. Iğdır’daki konserde de, halktan yoğun bir Kürtçe şarkı talebi gelince, onları kırmadım ve seslendirdim. Politikacılar rahatsızlık duymuş olabilir. Fakat halk, şarkıları benimle birlikte söyledi. Daha sonra halkı birlikte dans edebilmek için sahnenin önüne davet ettim” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply