Connect with us

POLİTİKA

Aslı Baykal kavgası! “Sahaya iniyormuş zevzekler…”

Sabah Gazetesi yazarları arasında tartışma çıktı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın sahaya indiğini yazmıştı. Konuyla ilgili olarak Sabah’ın bir diğer yazarı Engin Ardıç ise Övür’ü yerden yere vurdu. Ardıç, “Sahaya iniyormuş, zevzekler öyle diyorlar” ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın sahaya ineceğini ve yeni parti kuracağını yazdı. Başlık olarak ise Övür, “İkinci Baykal sahaya iniyor” ifadelerini kullandı. Övür yazısında, “Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal artık sahaya iniyor. Aslı Baykal’ın bu noktaya gelişinde kuşkusuz Kılıçdaroğlu yönetiminin son dönemde giderek netleşen yerli ve küresel ‘dostlar’ siyasetinin katkısı büyük” ifadelerini kullanmıştı.

ASLI BAYKAL’DAN AÇIKLAMA

Bu yazının ardından kızı Aslı Baykal ise, “Hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz. CHP, birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır” açıklamasını yapmıştı.

“SAHAYA İNİYORMUŞ, ZEVZEKLER ÖYLE DİYORLAR”

Sabah Gazetesi’nin yazarlarından Engin Ardıç ise bu konuyu köşesine taşıdı. Ardınç, Övür’ün ortaya attığı Aslı Baykal parti kuruyor iddiasını değerlendirdi. Övür’ün iddiasıyla ilgili “Ankara’da yaşayıp da başka işi gücü olmayanlar, bir süredir Aslı Baykal’ı tartışıyorlar: Parti mi kuracakmış?” diyen Engin Ardıç, şunları kaydetti: “Aslı Baykal, Deniz Baykal’ın kızı. Başka bir marifeti? Kamuoyunca bilinmiyor. Ben söyleyeyim: Biyokimya profesörü. “Streptozotosin ile diyabetik sıçanlarda glikasyon ölçümü” gibi çalışmaları var (buyur?) ‘Sahaya iniyormuş’, zevzekler öyle diyorlar.

“YAHU BUNU STALİN’İN OĞLU YAKOV BİLE YAPMAMIŞTI”

Babası büyük siyasi başarılara mı imza atmış da şimdi kızından medet umuyorlar? Erdal İnönü fiyaskosundan da akıllanmadılar. Kendini solcu sanan zavallılar, solun manevi lideri İsmet İnönü’nün(!) oğlunu, solun lideri niyetine sahaya sürmüşlerdi… Yahu bunu Stalin’in oğlu Yakov bile yapmamıştı. Erdal Bey, Demirel’in sırf Özal’a uyuzluk olsun diye kurduğu koalisyona yamandı ve iktidar ortaklığındaki dört yılını hayran hayran onu seyretmekle geçirdi.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply