Connect with us

TÜRKİYE

Arnavutköy’de kapısı açık minibüsten düşüp yaralanan genç konuştu

Arnavutköy’de okula gitmek için dolmuşa binen 18 yaşındaki Bünyamin Demirtaş kapısı açık giden dolmuştan düşerek yaralanmıştı. Demirtaş “Dolmuşlar ağzına kadar dolu oluyor. O gün de yine kapı ağzına kadar ancak sıkışabildim. Dolmuş hareket ettikten kısa bir süre sonra tutunduğum yerden ellerim kaydı ve araçtan düştüm. Düştüğüm an kafamı dolmuşun çamurluğuna çarptım. Allah korudu, dolmuşun altında kalıp ölebilirdim” dedi.

Arnavutköy İmrahor Mahallesi’ndeki evinden okula gitmek üzere dolmuşa binen lise son sınıf öğrencisi Bünyamin Demirtaş, dolu olan dolmuşun kapısı açık şekilde hareket etmesinden metreler sonra tutunduğu kapı kollarından düşerek yere yuvarlandı. Dolmuştan düştüğü anda kafası dolmuşun çamurluğuna çarptı. Alnında kesik oluşan Demirtaş’ın sol bacağında da yaralandı.

Her gün bu şekilde yolculuk yapmak zorunda olduklarını söyleyen Demirtaş, “Ben her sabah okula gitmek üzere dolmuşları kullanıyorum. İETT sefer sayıları az olduğu için mecburen okula gecikmemek için dolmuşa binmek zorunda kalıyorum. Dolmuşlar da ağzına kadar dolu oluyor. O gün de yine kapı ağzına kadar ancak sıkışabildim. Dolmuş hareket ettikten kısa bir süre sonra tutunduğum yerden ellerim kaydı ve araçtan düştüm. Düştüğüm an kafamı dolmuşun çamurluğuna çarptım. Allah korudu, dolmuşun altında kalıp ölebilirdim de. Bacağımda ciddi ezilmeler meydana geldi” dedi.

HEDEFİM POLİS OLMAKTI

Bünyamin Demirtaş “Çevredekilerin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye götürüldüm. Saatlerce müşade altında kaldım. Bacağım alçıya alındı ve alnıma 8 dikiş atıldı. Hayalim polis olmaktı ve spor kurslarına katılmaktı. Ancak yüzümdeki bu derin yara nedeniyle bu hayalimi gerçekleştiremeyeceğim maalesef” dedi. Dolmuş şoföründen şikayetçi olmadığını söyleyen Bünyamin Demirtaş “Bundan sonra gerekirse okula yürüyerek giderim ama dolmuşa asla binmem” dedi.