Connect with us

KÜLTÜR

“Arayış” TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda birinci oldu!

İstanbul’da yedincisi düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada Ömer Güler “Arayış” isimli eseriyle belgesel kategorisinde birinciliği kazandı.

TRT’nin yedincisini düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda, ödüller sahiplerini buldu. Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Haber Yayıncılığı, Dijital Yayıncılık ve Güzel Türkçe kategorilerinde verilen ödüllerin jüri üyeliklerini Pelin Çift, Çağlar Demirkapı, Cemil Yavuz, Özay Şendir, Ahmet Yeşiltepe, Füsun Alkan, Ahmet Akçakaya, Harun Yöndem, Seda Öğretir, Nazlı Çelik, Serdar Karagöz, Ersin Çelik, Erbatur Ergenekon, Hakan Söğüt, Mennan Şahin, İbrahim Altay, Murat Soner, Fırat Albayram, Levent Dönmez, Nilgün Balkaç, Prof. Dr. Gürer Gülsevin ve Erdoğan Arıkan yaptı.

ÖMER GÜLER “ARAYIŞ” İLE BİRİNCİ OLDU

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Televizyon Yayıncılığı/Belgesel Film kategorisinde Arayış isimli eseri ile Ömer Güler birinci oldu. Ödül töreninde konuşan Güler şu ifadeleri kullandı, “Öncelikle bu ödülü bana layık gören jüriye çok teşekkür ediyorum. TRT ailesine bizlere bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Konya Necmettin Erbakan üniversitesine ve üniversitemiz bünyesinde henüz bu sene kurulan konya film atölyesine, filmde bütün emeği geçen arkadaşlarıma, hocalarıma, ustalarıma çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü babaaneme ve dedeme aynı zamanda Tesam ve Tesiad kurucu genel başkanı Sayın Muhammed İlyas Bozkurt beyefendiye armağan ediyorum. İyi akşamlar diliyorum, teşekkür ederim.”