Connect with us

YEREL

Antalya’da çok geniş bir alan yanıyor

Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın makilik alanda çıkan ve daha sonra ormanlık alana sıçrayan yangını söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Yangının çok geniş bir alanda sürdüğünü anlatan Kaşan, ”Yanan çok geniş bir alan. Yangının etrafını dozerlerle çevirmeye çalışıyoruz. Şu anda meltem rüzgarı esiyor. Ama çok da

Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın makilik alanda çıkan ve daha sonra ormanlık alana sıçrayan yangını söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Yangının çok geniş bir alanda sürdüğünü anlatan Kaşan, ”Yanan çok geniş bir alan. Yangının etrafını dozerlerle çevirmeye çalışıyoruz. Şu anda meltem rüzgarı esiyor. Ama çok da şiddetli değil, bu avantajımız. Bir saate kadar yangını kontrol altına alırız” dedi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 2 uçak, 3 helikopter ve 9 arazöz ile müdahale ettikleri yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply