Connect with us

POLİTİKA

Ankara’da seçim kutlaması

Yayınlanma tarihi:

ANKARA’da kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasını Recep Tayyip Erdoğan’ın önde bitirmesinin ardından Cumhur İttifakı seçmenleri, cadde ve sokaklara çıkarak kutlama yaptı.

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasının kesin olmayan sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı’nın Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde olması dolayısıyla Ankara’da Cumhur İttifakı seçmenleri sokaklara çıktı. Vatandaşlar, özellikle AK Parti Genel Merkezi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim sonucuna ilişkin konuşma yapacağı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin çevresinde yoğunluk oluştu. AK Parti bayrakları ve Türk bayraklarını ellerine alarak sokaklara dökülen vatandaşlar, sevinç gösterilerinde bulundu. Birçok kişi de yine bayraklarla süsledikleri araçlarla başkent sokaklarında korna çalarak konvoy oluşturdu. Kızılay Meydanında toplanan kalabalık da coşkuyla seçim sonucunu kutladı.

KÜLLİYE VATANDAŞLARA AÇILDI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her seçimin ardından AK Parti Genel Merkezi’nde yaptığı balkon konuşmasını bu kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapacak. Erdoğan’ın konuşma yapacağı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, akşam saatlerinden itibaren vatandaşlara açıldı. Külliye kısa sürede tamamen doldu. Vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla Erdoğan lehine tezahürat yaptı.

AK Parti Genel Merkezinde toplanan partililer de sloganlar eşliğinde ve tekbir getirerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne yürüdü.

 

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla