Connect with us

TEKNOLOJİ

Amazfit ZEPP E kare mi yuvarlak mı? Amazfit ZEPP E’nin özellikleri nelerdir?

Xiaomi’nin alt firmalarından biri olan bu Huami, bir süredir Amazfit markasıyla akıllı saat sektöründe kendisine yer edinmeye çalışıyor.

Şirket tarafından tanıtılan yeni Amazfit ZEPP E modeli de, daha önce hiç yapılmamışı yaptığı için yine son derece güzel bir hamle olarak değerlendirildi. Buna göre Amazfit ZEPP E, hem yuvarlak hem de kare kasa olarak satışa sunuldu. Yuvarlak model 1,28 inçlik AMOLED ekran ile karşımıza çıkarken, kare modelde ise 1,65 inçlik AMOLED ekran tercih edilmiş.

Böylece Amazfit, aynı modeli aynı fiyata ister kare ister yuvarlak olarak satışa sunarak, akıllı saat dünyasında muhtemel yeni bir dönemin öncüsü olmuş oldu. Amazfit ZEPP E modeline baktığımız zaman, bu saatte 87 farklı spor ve 11 farklı profesyonel modun olduğunu görüyoruz. Saat aynı zamanda artık standartlaşan kandaki oksijen miktarının ölçümü ile hareketsizlik, uyku, ve stres takibi gibi özelliklere de sahip. Günlük kullanımda 7 güne kadar, ekonomik kullanımda ise 14 güne kadar batarya ömrü vadeden Amazfit ZEPP E’nin satış fiyatı ise 191 dolar olarak belirlendi.