Sosyal medyada bizi takip edin

SPOR

Altınordu’da gurbetçiler kapalı kutu

Yayınlanma tarihi:

Sözleşmesi biten 12 oyuncusuyla yollarını ayıran İzmir ekibi, dış transferde pek çok futbolseverin tanımadığı 5 gurbetçi isimle el sıkıştı. Bu 5 transferi de Almanyada alt liglerde forma giyen futbolcular arasından seçen kırmızı-lacivertliler, 3 gurbetçi transferi daha gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Şimdiye kadar dış transferde Hüseyin Bulut, Bahattin Karahan, Emre Aydınel, Ali Çırak ve Yusuf Örnekle el sıkışan Altınorduda geçen sezon kadroda yer alan İlkan Sever ve Keni Uzun Var ile birlikte takımdaki gurbetçi oyuncusu 7ye ulaştı. Yapılacak 3 takviyeyle birlikte kadrodaki toplam gurbetçi sayısı 10a yükselecek. 1inci Ligde mücadele ettiği 9 sezonda bir kez bile yabancı futbolcu oynatmayan Altınordu, ilk kez kadrosunun neredeyse yarısını gurbetçilerden oluşturacak.

ALTYAPI İLE AVRUPA HAYALİ RAFA KALKTI

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkanın yıllar önce belirttiği tümü altyapı patentli kadroyla Avrupa kupalarında mücadele etme hayali bir türlü gerçekleşmedi. Kuruluşunun 100üncü yılında Avrupada oynamayı hedeflerken geçen sezon 2nci Ligde küme düşmekten kurtulan İzmir ekibinde altyapı patentli gençler bekleneni veremeyince gözden çıkarıldı. Altyapıdan yetişen 8 oyuncuyla yollar ayrıldı.

Oyuncu satışı gerçekleşmemesi ve kulüp gelirlerinin düşmesi üzerine Başkan Özkan maliyeti düşük gurbetçilerle altyapı oyuncularının harmanlandığı bir kadro kurulmasına karar verdi. “Bu toprakların çocuklarına güvenmeye ve hayatımı onlara adamaya devam edeceğim” sözleriyle dikkat çeken Başkan Özkan kulübün gelirlerini artırmak için yeniden 1inci Lige yükselmeleri gerektiğini vurguladı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir