Connect with us

EKONOMİ

Altın fiyatlarında yeni destek seviyeleri: 2020 dolar/ons ve 1900 TL/gram

Altın fiyatları, bu haftaya oldukça güçlü yükselişle başladı. Gram cinsinden altın ile ons altın tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıp yeniden en yüksek seviyesini güncellemesiyle destek buldu.

Yayınlanma tarihi:

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 1 Milyon TL Birikimi Olanlara En Karlı Yatırımı Açıkladı

Altın fiyatları, bu haftaya oldukça güçlü yükselişle başladı. Gram cinsinden altın ile ons altın tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıp yeniden en yüksek seviyesini güncellemesiyle destek buldu.

Ancak dün altın fiyatları kâr amaçlı faaliyetler nedeniyle rekor trendinin dışına çıktı. Bu durum gram altının fiyatının daha önce defalarca yükseltilen psikolojik direnç seviyesi olan 1900 TL’nin altına düşmesine neden oldu ve ons altının da buna paralel bir düşüşe işaret ettiği görüldü.

Bu piyasa hareketliliğinin ardından altın ve gümüş piyasası uzmanı İslam Memiş, altına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Uzman isim, bir paylaşımında altın fiyatlarına yönelik yeni destek seviyelerini açıkladı.

Ons altın için yeni destek seviyesi 2020 dolar

Memiş, ons altının 2020 dolar seviyesinin altındaki hareketlerin alım fırsatı olduğunu belirterek, “Altının gramında normalleşmeye dikkat çeken İslam Memiş, “Yatırımcıların altını takip etmesi gerektiğini sürekli olarak söylüyorum. Aralık ayında ons altının 2.000 doların altına inmesini beklerken, bu güçlü yükselişin ardından destek de arttı. Bunlar 1980 dolar değil, 2020 dolar. Bunu destek seviyesine ayarlamak lazım.” açıklamasını yaptı.

Gram altın için yeni destek seviyesi 1900 TL

Memiş, gram altının 1900 TL seviyesinin altındaki hareketlerin de alım fırsatı olduğunu belirterek, “Düşmeler alım fırsatı. Fırsat yaratmadan hızla yükselecek bir trend. Ons altının fiyatını gram bazında TL olarak takip etmeye devam ediyoruz. Gram Altın çok büyük fırsatlar getirmeyecek. 2024 hedefimizde bir değişiklik yok. 2500 lirayı, ardından 2700 lirayı takip ediyoruz. Keskin artış süresiz olarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Altın yatırımcılarının dikkat etmesi gerekenler

Memiş, altın yatırımcılarının dikkat etmesi gerekenler konusunda da uyarılarda bulundu. Memiş, “Altın tutan yatırımcı 2000 seviyesini görünce heyecanlanıp işlem yapmamalı. Bu fiyat seviyesi devam edecek. Bu satıcının para kaybedeceği bir süreç olacaktır.” dedi.

Sonuç olarak, altın fiyatlarında yeni destek seviyelerinin 2020 dolar/ons ve 1900 TL/gram olduğu görülüyor. Altın yatırımcılarının bu seviyeleri takip etmesi ve bu seviyelerin altındaki hareketleri alım fırsatı olarak değerlendirmesi tavsiye ediliyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla