Connect with us

EKONOMİ

Alper Özüpak’tan tüm hak mağdurlarına çağrı! “Birleşmeliyiz…”

Başta EYT olmak üzere, ABO, staj ve çıraklık olmak üzere bütün hak mağdurlarına dikkat çeken bir çağrı geldi. EYT Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Özüpak, bütün hak mağdurlarına tek çatı altında mücadele etme çağrısı yaptı.

22 yıl önce çıkan yasayla beraber mağdur olan sayısı 12 milyondu.

Bugün 5 milyon EYT’linin olduğu ve 7 milyon kişinin de ABO’dan dolayı mağdur olan emekliler olduğunu düşünürsek, ülkenin kaderini değiştirecek bir kitlenin var olduğunu ve bu mağdur kitlenin artık hakları için birleşme zamanının geldiğini hepimiz görüyoruz.

Ama ne yazık ki yan yana gelemiyoruz.

6 yıl önce kurulan EYTSYD Derneği sayesinde bu birleşme ve hakkı için ortaya çıkmaya çalışan kitlemiz her geçen gün daha da bilinçleniyor ve “hakkım için ben de varım” demeye devam ediyor.

Bizler çok büyük bir kitleyiz ve seçimde dengeleri alt üst edecek potansiyelimiz var.

Bazı arkadaşlar yorumlarda yazıyor, “parti kuralım” diyenlere rastlamaktayız.

Hak aramanın siyasallaşmasıyla kitlede kopmalar olacağını öngördüğümüzden, biz her zamanki gibi “Yanımızda olanın yanında olacağız” diyoruz ve her siyasi partiye aynı mesafede çizgimizi korumaya gayret ediyoruz.

Ülkemizin en mağdur kitlesi olarak bizlerin mağduriyetini görmeyenlere karşı bizim yapacağımız en güzel davranış, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, siyasilere gerekli cevabı, gelmekte olan seçime saklamak olacaktır.

EYT’liler, ABO Mağdurları, staj mağdurları, Z kuşağı ve emeklilerin hakları için beraber hareket ettiği bir oluşum için buradan çağrı yapsak kimler duyar?

Evet bütün mağdurlara, hak kaybı yaşayanlara bir çağrıda bulunuyoruz:

Gelin hep beraber mücadeleye devam edelim.