Connect with us

EKONOMİ

Alper Özüpak, AK Parti’yle yapılan EYT görüşmesini anlattı!

Dün AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile görüşen heyette yer alan EYT Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Dün AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile görüşen heyette yer alan EYT Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, bugün canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

E TV Türkiye’de Şebnem Arda Boğa’nın konuğu olan Alper Özüpak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

EYT MAYIS AYINDA MI ÇIKACAK?

“Mayıs ayında çözüleceğine dair bir duyumumuz yok ama seçimden önce bu yasanın çıkmasını ve mağduriyetlerin sona ermesini istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.

“50 YAŞ SINIRI YENİ MAĞDURİYET YARATIR… BU YÜZDEN MASADA OLMALIYIZ”

50 yaş konusu yeni bir mağduriyet doğurur.  Bu yüzden masanın bir tarafında bizim de olmamız lazım. Dün Osman Bey’e de bu durumu ilettik. Gerek iktidar gerek ise muhalefetle görüşmelerimizi sürdüreceğiz. AK Parti İstanbul’un bizimle görüşmesi diğer iller için de önümüzü açtı.  İstanbul’daki randevu da Ağustos ayında talep edilmişti, yeni verildi.

“MİLLİ GÖRÜŞ GELENEĞİ EYT MAĞDURİYETİNE İLK KARŞI ÇIKAN KESİM”

Osman Bey de bizi iyi karşıladı. Açıklamalarında ılımlıydı. Osman Bey, Milli Görüş’ten gelme. Bu mağduriyete ilk karşı çıkıp mahkemeye taşıyanlar Milli Görüşçü arkadaşlar.

“AK PARTİ’Lİ EYT’LİLER DE ÇÖZÜM İÇİN BASKI YAPIYOR”

Kendileri de EYT’li olduklarını açıkladılar. AK Parti yönetiminde de EYT’liler olduğunu ve her hafta yaptıkları yönetim toplantılarında bir maddenin EYT olduğunu ve tabandaki AK Partili EYT’lilerin de üst teşkilatlara baskı yaptıklarını söyledi.

“2500 LİRA EMEKLİ MAAŞI OY KAYBINI TETİKLEYECEK”

2500 lira ile geçinilemeyeceğini ve 2008 yılında AK Parti’nin getirdiği yasa ile emekli maaşlarının düştüğünü, 2002 yılında emekli maaşlarının asgari ücretin 2 katı olduğunu ve en büyük oy kaybını düşük emekli maaşlarından yaşayacaklarını bizzat kendilerine söyledim.

 “AK PARTİ ARTIK BİZİ GÖRMEZDEN GELMEMELİ”

Çalışmalarla ilgili detayları kendileri de bilmiyor. Bir çalışma var ama bize nasıl yansıyacak biz de bilmiyoruz. Çalışma Bakanımız geçen gün bir açıklama yapıp sendikalarla birlikte karar vereceğiz demiş. Ama bu işin muhatabı EYT Federasyonu’dur. O masada olmamız gerekiyor. AK Parti’nin artık bizi görmezden gelmemesi gerekir.

“ELİMİZDEKİ KOZ OYUMUZ”

AK Parti yapacaksa AK Parti yapsın, yapmayacaksa muhalefet yapsın. Bizim elimizde koz olarak oyumuz var. İktidarı muhalefet, muhalefeti iktidar yapacak güçteyiz.

“EMEKLİLERİN DE YANIMIZDA OLMASI LAZIM”

Tüm emeklileri yanımızda olmaya çağırıyorum. Ben emekli oldum ama mücadele etmeye devam ediyorum. Bugüne kadar EYT’den mağdur olduk, bundan sonra ABO’dan mağdur olacağız.

MİTİNG YAPILACAK MI?

Miting için görüşmelerimiz devam ediyor. Kış aylarında değil de ilkbahara doğru bütün EYT’lileri buluşturacak bir miting yapılacak. Seçim öncesi de yapılacak sonrası da yapılacak.”