Connect with us

EYT

Akşener: EYT’liye bir faydası var mı?

Yayınlanma tarihi:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’de uzun bir zamandır ‘oculuk-buculuk’ üzerinden çok kolay siyaset yapıldığını belirterek, “Bu anlayışın EYT’liye bir faydası var mı, yok. 3600 ek gösterge bekleyen arkadaşlarımıza bir faydası var mı, yok.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde konuştu.

Türkiye’de uzun bir zamandır ‘oculuk-buculuk’ üzerinden çok kolay siyaset yapıldığını kaydeden Akşener, “Ben bir muhalefet partisinin genel başkanıyım. Benim görevim nedir? Sizlerin dertlerini Meclis’e getirmek. Sizlerden aldığım bilgileri iktidara ulaştırmak. Onların o dertlere çare bulmasını sağlamak. Ama bana verilen görev; sizin, vatandaşımızın, milletimizin avukatı olmak. İktidara görev nedir? Ona da hizmet etmek görevi verilir.” ifadelerini kullandı.

Akşener şöyle devam etti:

“Türkiye’de iftiralar, hakaretler, tuzaklar üzerinden yapılan siyasi anlayışın, şuculuk-buculuk üzerinden yapılan bir siyasi anlayışın seçmene bir faydası var mı? Köylüye bir faydası var mı, yok. Atanamayan öğretmene bir faydası var mı, yok. EYT’liye bir faydası var mı, yok. 3600 ek gösterge bekleyen arkadaşlarımıza bir faydası var mı, yok. Burada çırak çıkan seçmendir, seçmen. Benim sizden istediğim şu; buraya benim gibi bütün genel başkanları getirin. Oylarınızı çok kıymetli hale getirin. Ceketini asıp, oy alamasınlar. Oculuk-buculuk üzerinden sizi çırak çıkaramasınlar. 10 maaşlı, 5 maaşlı danışmanlar maaşlarını alırken; senin atanamamış oğlunun, kızının iş ararken çektiği acıyı ortadan kaldırmanın yolu, seçmeni velinimet etmektir.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla