Connect with us

EKONOMİ

Aksa Akrilik’ten yılın ilk yarısında 8,3 milyar lira ciro

Yayınlanma tarihi:

– Aksa Akrilik, 2022’nin ilk yarısındaki finansal sonuçlarını duyurdu. Buna göre cirosu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 170 artışla 8,3 milyar TL’ye yükseldi. Tam kapasite ile üretime devam ederken FAVÖK rakamını yüzde 243 artırmayı başaran şirketin net kârı da 1 milyar TL’yi geride bıraktı. Aksa Akrilik’in ilk yarıdaki toplam yatırım miktarı ise 413 milyon TL’ye ulaştı.

Akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik açıkladığı sonuçlara göre yılın ilk yarısında ciro, faiz, amortisman ve Vergi Öncesi Kârlılık (FAVÖK) ve net kârlılıkta bir kez daha artış kaydedildi.

1 MİLYAR TL’Yİ AŞAN NET KÂRLILIKTAKİ ARTIŞ YÜZDE 149

2022’nin ilk yarısında cirosunu 8,3 milyar TL’ye çıkararak geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 170 artışa imza atan şirket 1,9 milyar TL FAVÖK rakamına ulaştı. Böylece bu alandaki yükselişi  yüzde 243 oldu. Aksa Akrilik, yılın ilk 6 ayındaki net kârını yüzde 149 artırarak 1 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı başardı.

“413 MİLYON TL YATIRIMLA HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ”

Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, yılın ilk yarısındaki başarılı sonuçları yorumladı. Üretim, ihracat ve istihdamla Türkiye’nin gücüne güç katmaya devam ettiklerini dile getiren Taş, “Sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz doğrultusunda yarım asırdır tüm paydaşlarımız için katma değer yaratıyoruz. Türkiye’de sadece Aksa Akrilik tarafından gerçekleştirilen akrilik elyaf üretimiyle ülkemizin ihracatında stratejik pay sahibiyiz. Yüksek tempolu başladığımız 2022’nin ilk yarısı itibarıyla performansımızı artırmayı başardık. Bu periyotta tam 413 milyon TL değerinde yatırım yaparak hedeflerimize giden yolda güçlü adımlar attık. Aksa Akrilik’in başarılarında emekleri bulunan çalışanlarımıza ve bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla